Jak ubrać choinkę świąteczną?

jak-ubrac-choinke-4

Co roku na przełomie listopada i grudnia w niemal każdym polskim domu pojawia się to samo pytanie: jak ubrać choinkę na tegoroczne Święta. Na jakie dekoracje choinki postawić w 2019 roku? Część z was zapewne powie, że głowienie się nad tym, jak ozdobić choinkę świąteczną jest bezcelowe, bo w piwnicy czeka cały karton bombek, które czekają, by wylądować na bożonarodzeniowym drzewku i nie inaczej będzie także w tym roku. Ale czy nie warto czegoś w dekoracji choinki zmienić? Odświeżyć, uaktualnić? Zaskoczyć tym domowników i swoich gości? Zachęcamy by choinka na Boże Narodzenie co roku wyglądała nieco inaczej. Nie chodzi o wyrzucanie dotychczasowych ozdób i kupowanie zupełnie nowych dekoracji choinkowych. Wystarczą drobne zmiany. Kilka nowych bombek, rezygnacja z dotychczasowego łańcucha, nowa gwiazda na czubku, albo schowanie części ozdób i postawienie na bardziej minimalistyczną wersję świątecznego drzewka. Jeśli potrzebujesz inspiracji, mamy dla ciebie kilka pomysłów, jak w tym roku udekorować choinkę. Z którego skorzystasz?

Wszystkie produkty pokazane w materiale znajdziesz w marketach OBI i na naszej stronie internetowej, a kliknięcie w każdą nazwę przeniesie Cię do strony odpowiedniego produktu.

1. Tekstylne dekoracje choinki 2. Tekstylne produkty
3. Jak ubrać choinkę w stylu glamour? 4. Produkty glamour
5. Wersja bajkowa 6. Bajkowe produkty
7. Jak ozdobić choinkę świąteczną w stylu skandynawskim? 8. Skandynawskie produkty
jak-ubrac-choinke-1

1. Tekstylne dekoracje choinki

To propozycja dla osób, które zastanawiają się, jak ubrać choinkę w eleganckim i nowoczesnym stylu. Tu sprawdzą się bombki welurowe. Słyszeliście o nich? To jeden z silniejszych trendów w dekoracji choinek 2019. Welurowe bombki są stylowe, designerskie. Ich minusem dla niektórych może być fakt, że nie odbijają światła choinkowych lampek, ale one mają inne zadanie. Dodają bożonarodzeniowemu drzewku stylu i elegancji. A rodziny z dziećmi i czworonogami dodatkowo powinny docenić fakt, że nie rozbiją się w drobny mak, nawet jeśli „przypadkiem” wylądują na podłodze.

jak-ubrac-choinke-2

3. Jak ubrać choinkę w stylu glamour?

Jeśli należysz do grupy osób, które uważają, że choinka powinna być ubrana „na bogato”, propozycja przystrojenia drzewka w stylu glamour powinna ci się spodobać. Taki efekt uzyskasz zamieniając już kilka „zwykłych” bombek na brokatowe ozdoby choinkowe. Błyszczące gwiazdki, renifery, pawie pióra, utrzymane w kolorystyce złota i srebra dadzą efekt wow. W tym wariancie dekoracji choinki warto pamiętać o… umiarze. Już kilka błyszczących ozdób wystarczy żeby przynieść pożądany rezultat – spektakularne drzewko ustrojone „na bogato”. Nadmiar błyskotek, szczególnie w tym przypadku, przyniesie niepożądany efekt ciężkości.

jak-ubrac-choinke-3

5. Wersja bajkowa

Jak ubrać choinkę żeby wyglądała jak z bajki? Wystarczy postawić na bombki w nowatorskich, niestandardowych kształtach i kolorach, które kojarzą się z dzieciństwem. Co powiecie na kolorystykę utrzymaną w tonacjach różu i seledynu? Wygląda infantylnie? Nic bardziej mylnego. Pamiętajcie, że dekoracje choinki wymykają się wszelkim schematom. Połączenia, na jakie generalnie rzecz biorąc nie zdecydowalibyśmy się w wystroju wnętrz, w przypadku bożonarodzeniowego drzewka mogą się sprawdzić. Wystarczy zdobyć się na odwagę i puścić wodze wyobraźni.

Jeśli szukacie wyjątkowych bombek świątecznych, zwróćcie uwagę na ręcznie malowane bombki kolekcjonerskie. Już jedna taka ozdoba może odmienić oblicze waszego drzewka.

jak-ubrac-choinke-4

7. Jak ozdobić choinkę świąteczną w stylu skandynawskim?

To pomysł na to, jak udekorować choinkę w stylu dość minimalistycznym, neutralnym, takim, który odnajdzie się w niemal każdym wnętrzu, nie będzie raził przepychem, nie znudzi się szybko. Mocną stroną tej wersji dekoracji choinki jest jej ponadczasowość i prostota. Można ubrać choinkę od czubka po sam dół, ale efekt końcowy nie będzie wcale przesadzony. Cały sekret tej aranżacji tkwi w naturalnych kolorach i prostych formach ozdób. Zwróćcie uwagę, że zrezygnowano tu z łańcuchów czy anielskiego włosa. Nie ma niczego, co zakłócałoby prostą formę.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry