Wokół choinki – drzewko na Boże Narodzenie od A do Z

Choinka

Od zakupu, przez transport i pielęgnację aż po odpowiednie ozdoby choinkowe - dzięki naszym wskazówkom dotyczącym choinki sprawisz, że te święta będą bardzo wyjątkowe.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak znaleźć odpowiednią choinkę
Transport i przechowywanie choinki
Ustawienie i pielęgnacja choinki bożonarodzeniowej
Wskazówki dotyczące właściwego oświetlenia choinki
Dekorowanie choinki – trendy i wskazówki
Odpowiednia utylizacja choinki
Rośliny zimowe na taras: kwitnący na żółto w środku zimy jaśmin nagokwiatowy w doniczce na stole jako zimowa dekoracja tarasu.

Jak znaleźć odpowiednią choinkę

Zastanawiasz się nad wyborem bożonarodzeniowego drzewka? Istnieje szeroka gama choinek do wyboru, w zależności od warunków w Twoim domu i Twojego osobistego gustu. Możesz zdecydować się na jodłę Nordmanna albo świerk niebieski, na żywą choinkę ciętą albo choinkę w doniczce. Możesz też kupić sztuczną choinkę albo choinkę DYI, którą zrobisz samodzielnie dzięki zawartym w instrukcji wskazówkom. Te porady pomogą Ci podczas zakupu choinki i pozwolą znaleźć idealne drzewko świąteczne do Twojego salonu.

Transport choinki na dachu samochodu

Transport i przechowywanie choinki

Znalazłeś już idealną choinkę? Teraz trzeba już tylko bezpiecznie dowieźć ją do domu. Dzięki naszym wskazówkom bezpiecznie dostarczysz choinkę do salonu - niezależnie od tego, czy przewieziesz ją na dachu samochodu, w bagażniku czy w inny, bardziej nietypowy sposób. Jeśli nie masz samochodu, nie musisz koniecznie nieść choinki do domu ani z niej rezygnować. Jest jeszcze kilka innych sposobów, aby być pewnym, że drzewko dotrze bezpiecznie na miejsce.

Podlewanie choinki

Ustawienie i pielęgnacja choinki bożonarodzeniowej

Stojak na choinkę z regulacją naprężenia żyłek czy tradycyjny stojak choinkowy z mocowaniem drzewka na śruby, a może wiadro pełne piasku? Istnieją różne sposoby mocowania choinki - dowiesz się tutaj, jak działają poszczególne systemy oraz jakie mają zalety i wady. Powiemy ci także na co zwrócić uwagę wybierając miejsce i jak pielęgnować Twoją bożenarodzeniową choinkę, aby była piękna aż do ostatniego dnia Bożego Narodzenia.

Światełka na choinkę

Wskazówki dotyczące właściwego oświetlenia choinki

Właściwe oświetlenie choinki to podstawa. Sznury lampek choinkowych, siatki świetlne, świece LED i świece z prawdziwego wosku: w zależności od wymagań co do stylu i trudności instalacji można wybierać spośród różnych opcji oświetlenia choinkowego. Zapoznamy Cię z różnymi rodzajami światełek na choinkę i udzielimy przydatnych wskazówek na temat bezpieczeństwa oraz tego, jak ułatwić sobie mocowanie lampek na choince.

Pięknie udekorowana i oświetlona choinka stoi w salonie pośród innych dekoracji świątecznych

Dekorowanie choinki – trendy i wskazówki

Twoja choinka już stoi bezpiecznie i przyjemnie świeci? Teraz brakuje jej tylko odpowiednich ozdób choinkowych, które idealnie dopełnią ten obrazek. Dodaj dekoracje i gotowe. Twoje świąteczne drzewko będzie się idealnie prezentować w Boże Narodzenie. Lubisz tradycyjne dekoracje na choinkę? A może w tym roku spróbujesz czegoś nowego? Podpowiadamy, jak udekorować choinkę i pokażemy najnowsze trendy, takie jak kwiaty na choince, dekoracje hobbystyczne, elegancki błękit z błyszczącymi elementami i domowe ozdoby choinkowe.

Choinka do ochrony rośli przed zimnem w ogrodzie jako sposób na ponowne wykorzystanie choinki

Odpowiednia utylizacja choinki

Święta się skończyły, ale co zrobić z choinką? Istnieje kilka sposobów na pozbycie się choinki, poza klasyczną drogą wyrzucenia jej do bioodpadów, tak aby po świętach pełniła jeszcze jakąś rolę. Można ją wykorzystać w ogrodzie jako ściółkę lub ochronę przed zimnem dla roślin, użyć jej gałęzi jako zimowej ozdoby lub przekazać jako pokarm i zabawkę do ogrodów zoologicznych czy stadnin koni. Przedstawiamy różne możliwości i wyjaśnimy, o czym należy pamiętać.