Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Przewodnik po rodzajach kabin prysznicowych

kwadratowa-bg

Przy wyborze kabiny prysznicowej masz wiele możliwości – zwłaszcza gdy wymiary Twojej łazienki nie warunkują jej kształtu. Nieważne, czy kabina jest kształtu półokrągłego, czy kwadratowego, typu walk-in czy przypomina literę U – OBI wyjaśni Ci najpopularniejsze systemy montażowe kabin prysznicowych. Dowiesz się także o różnych typach konstrukcyjnych kabin oraz o wadach i zaletach różnych wysokości kabin natryskowych. Razem z OBI znajdziesz kabinę prysznicową odpowiednią do Twoich potrzeb.

1. Podział kabin prysznicowych ze względu na montaż: kabiny narożne, półokrągłe i kwadratowe 2. Kabiny prysznicowe w kształcie litery U, typu walk-in oraz kabiny o dużej powierzchni: rozwiązania specjalne
3. Kabiny bezramowe i z pełnym obramowaniem: różne konstrukcje kabin natryskowych 4. Kabiny natryskowe z podwyższeniem czy kabiny równe z podłogą?
rodzaje-kabin

1. Podział kabin prysznicowych ze względu na montaż: kabiny narożne, półokrągłe i kwadratowe

Przy wyborze kabiny prysznicowej masz wiele możliwości – zwłaszcza gdy wymiary Twojej łazienki nie warunkują jej kształtu. Nieważne, czy kabina jest kształtu półokrągłego, czy kwadratowego, typu walk-in czy przypomina literę U – OBI wyjaśni Ci najpopularniejsze systemy montażowe kabin prysznicowych. Dowiesz się także o różnych typach konstrukcyjnych kabin oraz o wadach i zaletach różnych wysokości kabin natryskowych. Razem z OBI znajdziesz kabinę prysznicową odpowiednią do Twoich potrzeb.

walk-in-ng2

2. Kabiny prysznicowe w kształcie litery U, typu walk-in oraz kabiny o dużej powierzchni: rozwiązania specjalne

Jeśli masz dużą łazienkę, możesz zdecydować się na kabinę prysznicową o niestandardowym kształcie. Są np. kabiny w kształcie litery U: w ich przypadku ścianki boczne znajdują się prostopadle do ściany i tworzą kwadratową bryłę. Możliwe są także wersje półokrągłe. W obu przypadkach ściana łazienki tworzy ich tylną ściankę.

Szczególnie wygodne są kabiny natryskowe typu walk-in: ścianki boczne są w ich przypadku tak skonstruowane, że montowanie drzwi nie jest już konieczne. Zwykle nie posiadają także brodzika, ponieważ są wykonywane równo z podłogą (patrz akapit 4). Tego rodzaju kabiny wyglądają nie tylko stylowo, ale są także bardzo praktyczne. Ponieważ sprawiają, że cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu jest dużo lepsza, nie przyczyniają się w tak dużym stopniu do powstawania pleśni, jak inne typy kabin.

W kabinach typu walk-in jest zwykle dużo więcej miejsca. Z tego względu nazywane są także strefami prysznicowymi. Strefy prysznicowe są dostępne w różnych wersjach, także jako strefy półokrągłe z zamykanymi drzwiami.

bezramowa

3. Kabiny bezramowe i z pełnym obramowaniem: różne konstrukcje kabin natryskowych

Rodzaj konstrukcji ma wpływ nie tylko na estetykę kabiny, ale także na jej funkcjonalność: szczelność i ochronę przed bryzgami. Kabiny z pełnym obramowaniem zwykle nie prezentują się najlepiej, ponieważ ze względu na ramę wydają się ciężkie i przytłaczające. Ich zaletą jest natomiast bardzo dobra szczelność.

W przypadku kabin o drzwiach dwudzielnych zawiasy osadzone są zwykle w ramie. Drzwi uszczelnione są po stronie bezramowej za pomocą odpowiedniej uszczelki. Ten typ konstrukcyjny prezentuje się szczególnie lekko i elegancko. Wersje kabin dwudzielnych z uszczelką gwarantują poza tym odpowiednią szczelność.

Kabiny bezramowe są wyjątkowo stylowe, ale nawet jeśli wyposażone są w zawiasy i profile uszczelniające, stopień ich szczelności pozostawia wiele do życzenia.

naraozna z brodizkiem-nig

4. Kabiny natryskowe z podwyższeniem czy kabiny równe z podłogą?

Przy wyborze kabiny prysznicowej musisz wziąć pod uwagę także sposób, w jaki montowana jest do podłoża oraz ewentualny montaż brodzika. Standardowe kabiny posiadają brodzik o wysokości do 30 cm nad poziomem podłogi – zwykle jest to rozwiązanie tańsze, ale nie zawsze praktyczne.

Kabiny równe z podłogą wiążą się z większym nakładem prac przy montażu, ale są dużo wygodniejsze w użytkowaniu. Idealnym rozwiązaniem jest, jeśli możemy tego rodzaju kabinę uwzględnić na etapie projektowania, np. przy budowie domu czy kupnie mieszkania na rynku pierwotnym – w ten sposób zaoszczędzimy sobie dodatkowych kosztów.

W całości wyłożone płytkami kabiny tworzą harmonijną całość i wtapiają się w pozostałą aranżację łazienki: przejścia między podłogą a kabiną stają się płynne. Kolejną zaletą takiego rozwiązania – wykorzystywanego także w przypadku kabin typu walk-in – jest to, że jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Pamiętaj jednak o tym, że ten typ konstrukcyjny kabiny wymaga zwiększonych nakładów przy montażu. Pielęgnacja płytek i fug jest także dość czasochłonna.

Do góry