Jakie środki wybierać do czyszczenia prysznica?

pielegnacja prysznica

Okazuje się, że utrzymanie kabiny prysznicowej w należytej czystości nie jest sprawą łatwą. Drzwi prysznicowe lśniące niczym diament najczęściej można zobaczyć jedynie na zdjęciach we wnętrzarskich katalogach. W rzeczywistości mycie prysznica sprawia sporo problemu. Podpowiemy Wam, jak sprawić, by przeszklone tafle drzwi były zawsze czyste i wyglądały schludnie.

1. Problem drzwi prysznicowych ujawniony 2. Domowe sposoby na utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości
3. Profesjonalne środki do kabiny prysznicowej

1. Problem drzwi prysznicowych ujawniony

Największą zmorą posiadaczy kabiny prysznicowej nie są zanieczyszczenia pojawiające się w tej przestrzeni, ale sama woda z dodatkiem mydlin. Wysychające krople pozostawiają szpecące smugi. Wszystkiemu winny jest kamień, to właśnie on jest przyczyną tego rodzaju pozostałości, które po wyschnięciu są niezwykle trudne do usunięcia. Okazuje się również, że problemem może być sama technika czyszczenia tak dużej, gładkiej powierzchni. Niestety, używając niewłaściwego środka, można narazić się jedynie na powstanie nieestetycznych zacieków. To dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich przyrządów. Przydaje się płyn ze spryskiwaczem, dzięki któremu środek czyszczący zostanie rozprowadzony równomiernie, ale też ściągaczka, miękka ścierka, papier.

2. Domowe sposoby na utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości

Jeśli chcesz, by Twoja kabina prysznicowa zawsze lśniła, od razu po wzięciu prysznica zostaw otwarte drzwi. Dzięki temu woda nie skrapla się dodatkowo na szybie. Jeśli w łazience jest okno, również warto je otworzyć. Jej nadmiar można też ściągać specjalną ściągaczką. Aby jednak zapobiec powstawaniu smug, warto najpierw spryskać drzwi roztworem wody z sodą, sokiem z cytryny bądź octu i odczekać minimum 10 minut; niektórzy traktują też drzwi prysznicowe olejem kokosowym. Użytkownicy prysznica powinni pamiętać, by nigdy nie pozostawiać kropli wody na drzwiach prysznicowych. Osad wapienny czy ten z mydlin pojawi się niestety zawsze, nawet kiedy woda jest dodatkowo filtrowana. Najlepiej ścierać go do sucha ściereczką z mikrofibry, miękką gąbką albo watą. Efekt białych, wyschniętych kropli wody minimalizować też można poprzez wybranie odpowiednich drzwi prysznicowych. Warto wybierać te ze specjalną powłoką easy clean. Ta nie tylko ułatwi czyszczenie, ale zapobiega też zatrzymywaniu się wody.

3. Profesjonalne środki do kabiny prysznicowej

Jeśli domowe sposoby nie są w pełni skuteczne, należy sięgnąć po te w profesjonalne. Okazuje się, że stosowanie tych najlepszych przyczyni się nie tylko do wyczyszczenia kabiny prysznicowej szybko i sprawnie, ale również utrzymania jej w czystości przez długi czas. Doskonałym przykładem może być płyn do mycia łazienek i kabin prysznicowych ORO. To środek dostępny w formie poręcznego spryskiwacza. Jego skład pozwala na całkowite usunięcie smug oraz zacieków z drzwi prysznicowych i całej kabiny. Nadaje się zarówno do stosowania na powierzchniach z tworzyw sztucznych, jak i akrylowych oraz z aluminium. ORO można też używać do mycia kafli łazienkowych oraz całej armatury, w tym odpływu oraz syfonu. Po sprzątaniu pozostawia świeży zapach cytrusów. Wystarczy obficie spryskać drzwi prysznicowe i od razu zabrać się do pracy. Do sucha można ściągać brud specjalną ściągaczką (koniecznie gumową, by nie porysować tafli szkła), bawełnianą ściereczką albo grubszym ręcznikiem kuchennym lub papierem toaletowym. To wystarczy, by drzwi prysznicowe lśniły czystością. .

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry