Oświetlenie LED w małej łazience – jakie technologie i oprawy wybierać?

led-big

Wybór oświetlenia do małej łazienki może być dość trudnym wyzwaniem. Z jednej strony chcielibyśmy dysponować kilkoma, niezależnymi źródłami światła a z drugiej, pojawia się pytanie jakiego rodzaju urządzenia wybrać. Na szczęście technologia LED przychodzi tutaj z pomocą, dając możliwość wyboru różnorodnych i bardzo praktycznych rozwiązań.

1. Najważniejsze, to wybór barwy światła 2. Wodoszczelność opraw w technologii LED
3. Oprawy LED do małych łazienek

1. Najważniejsze, to wybór barwy światła

W technologii LED mamy 3 barwy świecenia: zimną, neutralną i ciepłą. W małych łazienkach, zwłaszcza bez okien, najlepiej sprawdzi się barwa neutralna lub zimna. Barwa neutralna może być przeznaczona do rozświetlenia całego wnętrza, ponieważ jest zbliżona do światła naturalnego. Barwa zimna natomiast, sprawdzi się najlepiej w oświetleniu montowanym przy lustrach. Przy barwie zimnej ludzkie oko najlepiej wyłapuje wszystkie szczegóły i detale. Dlatego jej zastosowanie do oświetlenia luster docenią te osoby, które prowadzą zabiegi kosmetyczno – pielęgnacyjne. Barwę ciepłą można stosować w lampach punktowych, które posłużą do wprowadzenia ciepłej, przyjemnej atmosfery, jak na przykład oczko sufitowe Olal LED 3,5W GU10 marki Polux.

2. Wodoszczelność opraw w technologii LED

Źródła światła montowane w łazience, ze względu na obecność wilgoci, muszą być na nią odporne. Wybierając produkt o stopniu ochrony IP20, jak oczko Polux Olal LED, należy pamiętać aby usytuować je jak najdalej od źródła wody. Tego rodzaju źródło światła sprawdzi się więc idealnie na suficie lub jako oświetlenie montowane przy półkach wnękowych albo meblach łazienkowych. Do podświetlania luster czy kabin należy wybrać standard IP65, czyli produkt odporny na zachlapanie wodą. W oświetleniu ogólnym, w okolicy wanien i pryszniców, wystarczy klasa IP44, czyli produkty odporne na rozbryzgi wody.

3. Oprawy LED do małych łazienek

Jeśli w łazience posiadamy podwieszany sufit, można zamontować w nim oczka podtynkowe, które będą dawać przyjemne dla oczu światło. Warto wybierać te oprawy oczkowe, które dają możliwość regulacji kąta świecenia, jak wspomniany już produkt marki Polux. Dodatkowo, posiada on oprawę wykonaną z aluminium, która ma właściwości antykorozyjne, pasując tym samym do wilgotnych pomieszczeń. W niewielkich łazienkach sprawdzą się także plafony albo panele LED. Jeśli nie chcemy montować wielu źródeł światła, przy wyborze odpowiedniej mocy świetlnej, bez problemu rozświetlą one całe pomieszczenie

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry