Baterie umywalkowe – rodzaje i sposób montażu

montaz-baterii

Zachowanie sterylnej czystości w łazience jest priorytetem nie tylko ze względów estetycznych, ale i higienicznych. Przedstawiamy dokładnie 10 produktów, dzięki którym ta wyjątkowa przestrzeń będzie zawsze lśniła blaskiem, a jej użytkowanie będzie w pełni bezpieczne.

1. Baterie umywalkowe ze względu na sposób montażu 2. Baterie umywalkowe ze względu na rodzaj wylewki
3. Innowacyjne rozwiązania dla optymalnego użytkowania łazienki

1. Baterie umywalkowe ze względu na sposób montażu

Sposób montażu baterii umywalkowej uzależniony jest przede wszystkim od poprowadzenia instalacji kanalizacyjno-wodnej. Wyróżnia się baterie umywalkowe:

Podtynkowe. W tym przypadku całe przyłącze baterii umywalkowej ukryte jest w ścianie. Użytkownik widzi i korzysta jedynie z wylewki oraz uchwytu, dzięki któremu może regulować ciśnienie i temperaturę wody. Wylewka takiej baterii jest najczęściej nieco dłuższa od standardowych, ponieważ woda musi spływać dokładnie w odpowiednim miejscu umywalki – najczęściej na środku, dzięki czemu zapobiega się rozpryskiwaniu wody z dość sporej przecież wysokości.

Baterie podtynkowe wybierają najczęściej fani stylu minimalistycznego, nowoczesnego, dla których liczy się prosty, ale funkcjonalny design.

Ścienne. Bateria umywalkowa montowana jest na ścianie, dokładnie nad umywalką. Wyróżnia się w tym przypadku baterie zarówno jednouchwytowe, jak i dwuuchwytowe. To rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie styl klasyczny oraz retro. Taki sposób montażu jest też typowy w łazienkach, które znajdują się w mieszkaniach w bloku.

Stojące. Świetnie sprawdzają się w przypadku niewielkiej przestrzeni w łazience, kiedy baterię można zamontować w specjalnym otworze w umywalce. Doskonałym przykładem jest model Deco Line – bateria jednouchwytowa umywalkowa Sesia (2504702).

Baterie stojące, inaczej zwane sztorcowymi można też montować na blacie łazienkowym, tuż obok umywalki z wylewką skierowaną w jej stronę, dzięki czemu strumień wody będzie wpadał w odpowiednie miejsce. Takie rozwiązanie coraz częściej wybierają osoby, które zaplanowały aranżację łazienkowego wnętrza w stylu glamour bądź nowoczesnym. Wybierać można baterie stojące jednootworowe, ale też te z dwoma albo trzema otworami (opcja dla większych umywalek bądź blatów umywalkowych).

2. Baterie umywalkowe ze względu na rodzaj wylewki

Producenci oferują dzisiaj multum rozwiązań, dzięki którym korzystanie z bieżącej wody w umywalce przebiega w pełnym komforcie. Liczy się przecież nie tylko wygląd wizualny, ale również aspekty techniczne, dzięki którym pobieranie wody będzie po prostu wygodne. Przy niewielkich umywalkach, w których zastosowanie ma bateria stojąca, wylewka najczęściej jest nieruchoma. Oznacza to, że strumień wody skierowany jest zawsze w jedno miejsce umywalki. Ponieważ nie ma możliwości, by umieszczać go w dowolnym miejscu, zaleca się, by wylewka miała odpowiednią długość w stosunku do dna umywalki. Wybrana nieodpowiednio może przyczyniać się do rozpryskiwania wody poza nią. Baterie umywalkowe ścienne oraz podtynkowe mogą charakteryzować się natomiast zarówno wylewką nieruchomą, jak i ruchomą. Ta ruchoma będzie dawać możliwość ustawiania miejsca padania strumienia wody. Coraz częściej stosuje się też baterie z wyciąganą wylewką. O ile do tej pory ta funkcja sprawdzała się najczęściej w kuchni, tak dzisiaj użytkownicy odczuwają duży komfort także podczas jej zastosowania w łazience.

3. Innowacyjne rozwiązania dla optymalnego użytkowania łazienki

Dzisiaj coraz częściej zwraca się uwagę nie tylko na wygląd, ale również funkcjonalność. Okazuje się, że znaczenie ma też ekologiczność i ekonomiczność danego sprzętu. Producenci oferują dzisiaj wiele ciekawych opcji, dzięki którym zużycie wody jest mniejsze, przez co opłaty z tego tytułu niższe. Standardem jest już bateria jednouchwytowa, taka jak Deco Line – bateria jednouchwytowa umywalkowa Sesia (2504702). Ta pozwala w szybki sposób regulować zarówno ciśnienie, jak i temperaturę wody. Jeśli ktoś chciałby jednak postawić na jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania, może wybrać baterię z termostatem, baterię bezdotykową albo z czujnikiem ledowym, który sygnalizuje zbyt duże zużycie wody.

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
Do góry