Baterie umywalkowe – rodzaje i sposób montażu

montaz-baterii

Baterie umywalkowe są niezbędnym elementem wyposażenia łazienki. Każdy z nas ma różne potrzeby i analizuje zakupy pod innym kontem. Poniżej prezentujemy mały przewodnik który ułatwi poruszanie się w gąszczu naszych ofert. Naszą przygodę z wyborem baterii umywalkowej zaczniemy od sprecyzowania sposobu jej montażu baterii. Uzależniony jest on przede wszystkim od doprowadzenia instalacji wodnej. Jeżeli zasilanie wody zostało wyprowadzone ponad umywalką to możemy wybrać między bateriami podtynkowymi a bateriami ściennymi.

1. Baterie umywalkowe ze względu na sposób montażu 2. Baterie umywalkowe ze względu na rodzaj wylewki
3. Innowacyjne rozwiązania dla optymalnego użytkowania łazienki

1. Baterie umywalkowe ze względu na sposób montażu

Baterie podtynkowe (np. kawili nr. 2868123) charakteryzują się tym, że całe przyłącze baterii ukryte jest w ścianie. Użytkownik widzi i korzysta jedynie z wylewki oraz uchwytu, dzięki któremu może regulować ciśnienie i temperaturę wody. Przy wyborze baterii podtynkowej szczególną uwagę należy zwrócić na długoś wylewki, aby po zamontowaniu nie korzystać z niej komfortowo. Baterie podtynkowe wybierają najczęściej fani stylu minimalistycznego, nowoczesnego, dla których liczy się prosty, ale funkcjonalny design.

Ścienna bateria umywalkowa (np.gattun nr 1299445) w całości montowana jest na powierzchni ściany a z instalacją łączy się za pomocą dwóch mimośrodów. Taki sposób montażu jest często spotykany w łazienkach bloków oraz kamienic, szczególnie tych nieco starszych. Baterie ścienne często wyposażone są w ruchomą wylewkę, są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie styl klasyczny oraz retro.

Jeżeli zasilanie wody zostało wyprowadzone pod umywalką, nasze oczy powinniśmy skierować w stronę innego rozwiązania. Stojącą baterię umywalkową (np.Sesia nr.2504702) wybierzemy kiedy instalacja wodna znajduje się pod umywalką. Świetnie sprawdzają się w przypadku umywalek z otworem montażowym oraz umywalek podblatowych. Wysokie baterie stojące, inaczej zwane sztorcowymi można montować bezpośrednio na blacie, tuż obok umywalki z wylewką skierowaną w jej stronę, pozwoli to na łatwe skompletowanie z większością umywalek nablatowych. Takie rozwiązanie coraz częściej wybierają osoby, które zaplanowały aranżację łazienkowego wnętrza w stylu glamour bądź nowoczesnym. Dzisiaj coraz częściej zwraca się uwagę nie tylko na wygląd, ale również funkcjonalność. Okazuje się, że znaczenie ma też ekologiczność i ekonomiczność danego sprzętu. Producenci oferują dzisiaj wiele ciekawych opcji, w naszym poradniku postarałem się wyjaśnić państwu główne różnice między bateriami i mam na dzieje, że dzięki niemu Temat stał się choć trochę jaśniejszy. Po więcej informacji zapraszam do naszych marketów.

2. Baterie umywalkowe ze względu na rodzaj wylewki

3. Innowacyjne rozwiązania dla optymalnego użytkowania łazienki

Dzisiaj coraz częściej zwraca się uwagę nie tylko na wygląd, ale również funkcjonalność. Okazuje się, że znaczenie ma też ekologiczność i ekonomiczność danego sprzętu. Producenci oferują dzisiaj wiele ciekawych opcji, dzięki którym zużycie wody jest mniejsze, przez co opłaty z tego tytułu niższe. Standardem jest już bateria jednouchwytowa, taka jak Deco Line – bateria jednouchwytowa umywalkowa Sesia (2504702). Ta pozwala w szybki sposób regulować zarówno ciśnienie, jak i temperaturę wody. Jeśli ktoś chciałby jednak postawić na jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania, może wybrać baterię z termostatem, baterię bezdotykową albo z czujnikiem ledowym, który sygnalizuje zbyt duże zużycie wody.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry