Dlaczego wybrać baterię z uchwytem magnetycznym

bateria-z-uchwytem-magnetycznym-big

Wybierając kuchenny kran należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego funkcjonalność. Byłoby wręcz doskonale gdyby szła ona w parze z estetyką. Kuchnia w obecnych czasach coraz częściej stanowi centralny punkt w domu. Dlatego podpowiadamy jaka powinna być bateria kuchenna, która zachwyci formą jednocześnie ułatwiając wykonywanie codziennych czynności.

1. Co daje uchwyt magnetyczny? 2. Siła dwóch strumieni
3. Klasyczna czy nowoczesna bateria kuchenna

1. Co daje uchwyt magnetyczny?

Bateria kuchenna wyposażona w ruchomą, obrotową wylewkę z uchwytem magnetycznym zdecydowanie ułatwi pracę w kuchni. Już sama możliwość umycia lub napełnienia wodą naczyń o dowolnym rozmiarze jest bardzo wygodna. Magnetyczny uchwyt natomiast jest wręcz idealny, dla osób które cenią sobie dynamikę i żwawe tempo w kuchni. Magnes zastosowany w uchwycie poprawia ogólną ergonomię pracy. W kulinarnym szale twórczym już nie będziemy musieli się martwić o precyzyjne odkładanie wylewki i trafianie w uchwyt.

2. Siła dwóch strumieni

Delikatna mgiełka lub silny strumień do zadań specjalnych – taki wybór ma bateria kuchenna Magnetic marki Invena. Strumień spray to idealne rozwiązanie do opłukania delikatnych owoców i warzyw oraz przedmiotów podatnych na uszkodzenia. Normalny strumień, którego siłą możemy dowolnie sterować pomoże nam uporać się z nieco bardziej wymagającymi zadaniami np. mocniej zabrudzonymi naczyniami.

3. Klasyczna czy nowoczesna bateria kuchenna

Klasyczne krany często występują w standardowym kolorze chromu. To rozświetla kuchnię oraz daje uniwersalne możliwości aranżacyjne. Kiedy jednak chcemy nadać kuchni indywidualnego charakteru warto zwrócić uwagę na nowoczesne modele np. Magnetic. Ta bateria dostępna jest w czterech kolorach: białym, szarym, czarnym i beżowym. Barwy inspirowane naturalnymi odcieniami ziemi z pewnością ucieszą miłośników przyrody, tym bardziej, że wysoka klasa przepływu i perlator zapewniają oszczędność wody. Naturalne kolory dają także duże możliwości aranżacyjne, które możemy osiągnąć niewielkim kosztem.

Tradycyjna bateria kuchenna zazwyczaj ma obrotową wylewkę, która niekoniecznie jest ruchoma. To dobre rozwiązanie do niewielkiego, płytkiego zlewu. W przypadku większych gabarytów przyda się zdecydowanie bardziej funkcjonalna opcja, choć nawet przy małym metrażu kuchni ruchoma wylewka może okazać się bardzo przydatna. W małym zlewie nie mieszczą się duże naczynia. Napełnienie ich wodą będzie dość skomplikowane. Problem ten doskonale rozwiązuje bateria z wylewką ruchomą bądź wyciąganą. Komfort idący w parze z estetyką z pewnością sprawdzi się w każdej kuchni, a my pomogliśmy Tobie dokonać właściwego wyboru baterii kuchennej.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry