Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Montaż wanny na nóżkach w 4 krokach

Zadowolony ze swojej pracy majsterkowicz nalewa wodę do zamontowanej przez siebie wanny.

Do przeprowadzenia samodzielnego montażu wanny wystarczy odrobina fachowej wiedzy, czas oraz prawidłowa i odpowiednio sformułowana instrukcja. Możesz wybrać jedną z dwóch metod montażowych: wannę możesz osadzić albo na nośniku styropianowym, albo na nóżkach. W niniejszej instrukcji znajdziesz opis montażu wanny na nóżkach. Tego rodzaju wanny sprawdzają się szczególnie dobrze na nierównym podłożu. Na stronie OBI.pl znajdziesz również opis montażu wanny na nośniku ze styropianu.

Ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa: uziemienie wanien metalowych należy zlecić fachowcom.

1 - Krok po kroku 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Majsterkowicz przykręca uchwyty do spodu odwróconej wanny.

Krok po kroku 1 - Montaż nóżek

Przewróć wannę do góry nogami, pamiętając o tym, aby położyć ją na odpowiednią podkładkę zabezpieczającą, np. karton. Następnie przymocuj do niej uchwyty zgodnie ze wskazówkami montażowymi producenta – w zależności od rodzajów uchwytów należy je przykręcić bądź przykleić.

Majsterkowicz montuje do wanny zestaw odpływowo-przelewowy.

Krok po kroku 2 - Montaż zestawu odpływowo-przelewowego

Teraz należy zamontować zestaw odpływowo-przelewowy: do górnego otworu w wannie należy podłączyć element przelewowy, natomiast do dolnego element odpływowy. Części te dołączone są zwykle do wanny. W przypadku odpływu należy pomiędzy otworem a podłączanym elementem zamontować pierścień uszczelniający, a następnie zamocować cały zestaw od środka, przy czym do przymocowania elementu przelewowego należy użyć pokrywy (rozetki), a odpływowego − sitka ze śrubą.

Majsterkowicz sprawdza wypoziomowanie wanny, przykładając do jej krawędzi poziomnicę.

Krok po kroku 3 - Poziomowanie i mocowanie wanny

Teraz wannę należy postawić na nóżkach i ustawić przy ścianie bądź w narożniku, aby sprawdzić przy użyciu poziomnicy, czy jest prawidłowo wypoziomowana. Jeśli wanna stoi nierówno, można ją wyregulować za pomocą nóżek, które zwykle posiadają specjalną śrubę umożliwiającą ich ustawienie. Ołówkiem należy zaznaczyć na ścianie miejsce przylegania wanny, a w miejscach styku wanny ze ścianą przykleić taśmę uszczelniającą do wanien. Na koniec, przed wyczyszczeniem posadzki i przygotowaniem cementu szybkowiążącego według wskazówek producenta, należy jeszcze raz sprawdzić stabilność osadzenia wanny. Jeśli wanna jest prawidłowo osadzona, nóżki należy przycementować do podłoża.

Majsterkowicz podłącza wannę do odpływu w ścianie.

Krok po kroku 4 - Podłączenie wanny do odpływu w ścianie

Syfon należy podłączyć do odpływu w ścianie za pomocą rury odpływowej, przy czym trzeba zwrócić uwagę na odpowiedni spadek rury i jej uszczelnienie. W razie konieczności należy skrócić wystający ze ściany przewód rurowy za pomocą piły. Jeśli wszystkie elementy zostały podłączone, wannę należy na próbę napełnić wodą. W trakcie napełniania wanny trzeba bardzo dokładnie sprawdzić, czy rury i uszczelki są szczelne. W razie potrzeby należy je jeszcze raz uszczelnić.

Z pomocą naszej instrukcji możesz w łatwy sposób samodzielnie przeprowadzić montaż wanny. Jeśli wszystkie rury i uszczelki zdadzą test szczelności, możesz zacząć obudowywać wannę.

Lista zakupów

  • Wanna
  • Nóżki do wanny, przelew wannowy, odpływ wannowy, taśma uszczelniająca do wanien

Lista narzędzi

Do góry