Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Montaż deski sedesowej w 3 krokach

Majsterkowicz na tle toalety z nową deską sedesową.

Chcesz wymienić starą deskę sedesową na nową? Do wyboru masz wiele modeli, których montaż jest dość podobny. Z niniejszej instrukcji dowiesz się, jakie narzędzia będą Ci potrzebne i na co zwrócić uwagę przy zakupie desek toaletowych.

1 - Krok po kroku 2 - Lista narzędzi
3 - Lista zakupów
Wybór różnych desek sedesowych.

Krok po kroku 1 - Wybór deski sedesowej

Deski sedesowe dostępne są w różnych modelach i wykonywane z różnego rodzaju materiałów. Zwykle produkuje się je z tworzywa sztucznego, lakierowanego drewna lub płyt MDF. Zaletami tych tworzyw jest ich odporność, przyjazność dla skóry, a dzięki powierzchni bez porów spełniają surowe wymogi higieniczne.

Dostępne są modele z wbudowanymi nakładkami dla dzieci, a także wersje antybakteryjne. Szczególnie praktyczne i ciche są deski wolnoopadające, które wyposażone są w specjalny, automatyczny hamulec pozwalający na wolne opadnięcie deski. W ten sposób można cicho i ostrożnie zamknąć klapę sedesu.

Majsterkowicz podniósł deskę sedesową i smaruje zapieczone śruby smarem WD-40.

Krok po kroku 2 - Demontaż starej deski sedesowej

Jeśli kupiłeś już nową toaletę, możesz natychmiast rozpocząć pracę. Przygotuj kombinerki, smar WD-40, nową deskę oraz dołączone do niej elementy mocujące.

Jeśli chcesz wymienić starą deskę sedesową na nową, musisz ją najpierw zdemontować.

Prawdopodobnie będziesz potrzebować do tego smaru WD-40, aby posmarować nim zapieczone śruby.

Przed montażem nowej deski sedesowej bardzo starannie wyczyść powierzchnię, która odsłoniła się po zdjęciu starej deski.

Majsterkowicz montuje nową deskę sedesową do toalety za pomocą wkrętów skrzydełkowych nakręcanych na pręty.

Krok po kroku 3 - Montaż nowej deski sedesowej

Wsuń oba gwintowane pręty elementów mocujących (wykonanych ze stali szlachetnej lub metalu chromowanego) w przeznaczone do tego elementy ustalające. Teraz nasuń na pręty dołączone uszczelki lub podkładki. Przestrzegaj zaleceń zawartych w instrukcji montażu.

Następnie wsuń gwintowane pręty przez otwory w WC i zabezpiecz je od spodu za pomocą kolejnych uszczelek lub podkładek.

Na koniec wkręć wkręty skrzydełkowe od dołu na pręty – ale jeszcze ich nie dokręcaj.

Najpierw musisz sprawdzić, czy nowa deska sedesowa jest odpowiednio wypozycjonowana: jeśli leży na środku, dokręć wkręty skrzydełkowe. Jeśli nie, wyreguluj zawiasy, aby deska równo przylegała do toalety. Pamiętaj o tym, aby nie naciskać na nią zbyt mocno i nie uszkodzić w ten sposób wkrętów lub toalety.

 

Montaż w 3 krokach i gotowe – nic prostszego.

Lista narzędzi

  • Kombinerki

Lista zakupów

  • Deska sedesowa
  • Elementy mocujące do deski sedesowej (o ile nie zostały dołączone do zestawu)
  • Smar WD-40
Do góry