Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Jak mieć zawsze czystą i lśniącą łazienkę?

czysta łazienka

Funkcjonalna łazienka to marzenie, które kosztuje sporo czasu i pieniędzy, ale jego realizacja jest możliwa w każdym stylu i dla różnej wielkości pomieszczeń. Prawdziwe wyzwanie to utrzymanie przez lata łazienki w czystości i bez szpecących zacieków. Jest tym większe, że wykończenie i wyposażenie łazienki jest z różnych materiałów i surowców.

Oto kilka praktycznych porad, które ułatwią każdemu to zadanie:

1. Usuwanie osadów z kamienia – jak zapobiegać powstawaniu? 2. Prysznic pod specjalnym nadzorem
3. Szkodliwy grzyb – jak go wyeliminować?
jak czyścić kabinę prysznicową

1. Usuwanie osadów z kamienia – jak zapobiegać powstawaniu?

Warto pamiętać po każdej kąpieli o usunięciu wody z powierzchni wanny, ścian kabiny prysznicowej i płytek przy pomocy praktycznego zbieraka. Dzięki temu woda podczas parowania nie zostawi osadu mineralnego, który będzie stopniowo narastał i tworzył trudny do usunięcia kamień.

Przynajmniej raz w miesiącu należy umyć wszystkie powierzchnie w łazience specjalistycznym preparatem o lekko kwaśnym pH np. kabina prysznicowa Starwax, który usunie brud, mydło, resztki kosmetyków oraz osad z wody a dodatkowo nabłyszczy czyszczoną powierzchnie, co utrudni powstawanie nowego osadu.

Jeśli woda jest bardzo twarda i kamień pojawił się na kranach, szybach w kabinie czy zmatowił miejscami płytki konieczne jest użycie tutaj bardzo mocnego preparatu Super odwapniacz Starwax. Środek może być stosowany wyłącznie w miejscowo, krótko i wymaga szybkiego spłukania. Pozwala usunąć nawet bardzo grube i stare mineralne osady z kamienia. Uwaga produkt jest bardzo kwaśny, dlatego nie może być stosowany na powierzchniach wrażliwych na kwasy np. marmur czy niektóre rodzaje baterii. Dla bezpieczeństwa należy zawsze zapoznać się z zaleceniami producentów materiałów wykończeniowych i wyposażenia oraz wykonać wstępną próbę na materiale w niewidocznym miejscu.

jak utrzymać toaletę w czystości?

2. Prysznic pod specjalnym nadzorem

We współczesnych łazienkach oprócz klasycznych kabin prysznicowych spotykamy przestrzeń wydzieloną ściankami ze szkła hartowanego „walk in”, luxferami lub płytkami z zasłonami. Na szkle szczególnie widać ślady po wodzie, dlatego bieżące osuszanie zbierakiem i mycie z efektem odwapnienia przy pomocy środka kabina prysznicowa Starwax są niezbędną rutyną. Zewnętrzne, te nie mające kontaktu z wodą ścianki prysznicowe, szklane i z luxferów, doskonale umyje i nabłyszczy preparat Czyste szyby Starwax.

Szczególnej uwagi wymagają zasłony na których łatwo może powstawać pleśń. Na widoczne czarne ślady trzeba rozpylić Starwax preparat biobójczy, pleśń, grzyby i bakterie i po 15 minutach wypłukać zasłonę pod bieżącą wodą. Tradycyjnie do zapobiegania pleśni jest używana soda oczyszczona, dlatego warto w trakcie cotygodniowych porządków zamoczyć zasłonę w gorącej wodzie z sodą oczyszczoną.

czysty odpływ w zlewie

3. Szkodliwy grzyb – jak go wyeliminować?

Regularnie wietrz łazienkę zwłaszcza po kąpieli lub braniu prysznica. Ewakuacja pary wodnej zapobiega powstawaniu pleśni.

Nic tak nie szpeci łazienki jak czarne plamy w spoinach i na obrzeżach brodzików, wanien czy umywalek. Najskuteczniej usuwa ślady po grzybie Starwax preparat biobójczy, pleśnie, grzyby & bakterie na bazie aktywnego chloru, który równocześnie gwarantuje całkowite zniszczenie toksycznego nalotu. Środki na bazie chloru dokładnie dezynfekują powierzchnię i wybielają. Uwaga na kolorowe spoiny, powierzchnie sąsiadujące z pleśnią i odzież w trakcie używania preparatu. Odbarwienia są nieodwracalne.

Pomocna będzie długa i wąska szczotka do spoin Starwax, idealna do przestrzeni między płytkami i obrzeży. Sprawdzi się również w czyszczeniu trudno dostępnych miejsc na bateriach i w odpływach.

Końcówki kranów – czyszczenie i konserwacja

Szczególnie dokuczliwy jest kamień na końcówkach kranów i słuchawkach prysznicowych. Idealnym rozwiązaniem jest Kulka do odwapniania Starwax i Ocet 14% Starwax The fabulous. Wykonana z trwałego i bardzo elastycznego silikonu Kulka może być używana do kranów w różnym kształcie i wielkości. Do Kulki trzeba wlać Ocet, naciskając na jej boki usunąć powietrze i zanurzyć końcówkę w Occie. Odczekać kilka godzi i gotowe. Do odwapniania słuchawek prysznicowych idealny będzie Żel octowy 14% Starwax The fabulous. Żel spienia się podczas rozpylania. Gęsta pianka szczelnie przylega do powierzchni i gruntownie ją odwapnia.

Sposoby na zadbaną toaletę

Muszla WC będzie zawsze czysta i nie będzie powstawał na jej dnie kamieńkamień, jeśli będzie regularnie czyszczona Silnym odwapniaczem WC w żelu Starwax. Warto pamiętać, że przed aplikacją środka nie należy spłukiwać muszli, ponieważ żel lepiej przyczepi się do suchych brzegów i podwinięć. Nie wolno również wylewać żelu na zawieszki zwłaszcza te zawierające chlor, ponieważ może dojść do wydzielania się trującego gazu. Po 20 minutach muszlę należy wyszorować szczotką i spłukać. Jeśli muszla jest bardzo zawapniona trzeba wlać żel i zostawić na całą noc. Preparat działa dezodoryzująco. Dla osób bardzo wrażliwych na nieprzyjemne zapachy dobrym rozwiązaniem będzie wstawienie do toalety Neutralizatora zapachów Starwax. Pudełko z kratką zawiera masę na bazie mydła i aktywnego węgla, który wchłania odory naturalne, chemiczne, dym papierosowy, spaleniznę, pot, spaliny. Jedno opakowanie wystarcza na 3 miesiące.

Jeśli dojdzie do powstania zatoru w odpływie muszli najszybciej poradzi sobie z nim Udrażniacz specjalny do WC Starwax, który szybko usunie zatory organiczne i z celulozy. Środek nie zawiera niebezpiecznego kwasu siarkowego.

Dla osób szukających bardziej ekonomicznego sposobu na dbanie równocześnie o toaletę i łazienkę będzie zakup środka Toaleta & łazienka Starwax, który gruntownie czyści i odwapnia.

Odpływy niewidoczne lecz czasem odczuwalne

Codzienne mycie zębów jest źródłem zdrowia jamy ustnej, ale niestety również powstawania nieprzyjemnych zapachów z odpływu w umywalce. W wannie lub w brodziku spłukujemy brud, zanieczyszczenia oraz martwy naskórek. Gdy myjemy głowę wypadają nam włosy. Jeśli dodać do tego kremowe kosmetyki i mydła odpływ powoli „obrasta” organicznym nalotem, który psuje się i nieładnie pachnie a z czasem powoduje powstanie zatorów, które powodują wolny odpływ wody lub całkowicie go blokują.

Do zniwelowania brzydkich zapachów idealnie nadaje się soda oczyszczona i Ocet 14% Starwax The fabulous. Do odpływu wsypujemy łyżkę sody, po chwili wlewamy szklankę Octu. Soda w kontakcie z Octem intensywnie „musuje” i odlepia zanieczyszczenia z odpływu. Po spłukaniu zostaje świeży octowy zapach.

Jeżeli w umywalce zaczyna spływać wolno woda można wyeliminować powstający zator odtykaczem w mikrogranulkach. Mikrogranulki to mieszanina sody kaustycznej, opiłków aluminium i wypełniacza, którym jest kreda. Nakrętkę Mikrogranulek wsypujemy do odpływu i zalewamy ¼ zimnej wody. Soda w połączeniu z aluminium i wodą powodują powstanie gwałtownej reakcji termochemicznej. Woda dosłownie zagotowuje się w odpływie. Gotująca się woda powoduje ruch który ewakuuje zator. Po 15 – 30 minutach spłukujemy odpływ dużą ilością wody. Jeśli rury odpływu są z PCW należy użyć pół nakrętki granulek.

Jeżeli woda stoi i nie spływa najszybciej zadziała odtykacz w żelu Starwax. Nawet nie trzeba wybierać stojącej wody. Żel sam wpłynie do odpływu ponieważ jest bardzo gęsty i ciężki, dodatkowo zawiera aż 30% sody kaustycznej działa więc chemicznie i fizycznie. Soda kaustyczna narusza spoistość zatoru, na który równocześnie działa ciężar żelu. Stopniowo w ciągu 30 minut zator zostaje rozrzedzony i przepchnięty przez odpływ.

Uwaga jeżeli do udrożnienia został użyty preparat w granulkach i doszło do całkowitego zatkania odpływu, dzieje się tak, gdy zator jest na dłuższym odcinku rury odpływowej a „bulgotanie” wywołane reakcją termochemiczną nie ewakuuje go tylko ubija dodatkowo dodając do niego kredę z granulkach. W takiej sytuacji nie wolno stosować Odtykacza w żelu ponieważ nie pomoże tylko zaszkodzi. W takich okolicznościach należy użyć sprężynę hydrauliczną.

W wannach i brodzikach, gdzie do odpływu trafia dużo włosów (czasem również obcinane paznokcie), które działają jak sieć, która łapie mydło i kosmetyki lepiej sprawdzi się Udrażniacz specjalny do włosów Starwax na bazie wodorotlenku potasu z dodatkiem chloru. Środek rozpuszcza zawartą we włosach i paznokciach keratynę. Tego środka nie może zabraknąć w domach, w których są psy. Psia sierść jest twardsza niż ludzkie włosy i kąpiel pupila może się skończyć zatkaniem odpływu.

Minimum dyscypliny i odpowiednio dobrane preparaty oraz akcesoria pozwolą na długo cieszyć się zawsze czystą i ładną .łazienką

Do góry