Wężowy wazon

Schlauch-Vase

W nim tkwi potencjał: wąż ogrodowy przemienia się w wazon na kwiaty. Pięknie ozdobiony świeżymi kwiatami i gałązkami, wykonany z zielonego plastiku zamienia się w nowoczesny, designerski detal. To trochę inny wazon dla osób o niezwykłym guście.

1 - Instrukcje 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi 4 - Wężowy wazon – schemat rysunku dla wazonu
Schlauch-Vase bauen – so geht‘s

Krok po kroku 1 - Budowa wazonu wężowego – jak to się robi

Kawałki węża zegnij mniej więcej w połowie. Końcówki możesz zrobić różnej długości, to tylko doda wazonowi osobliwego uroku.
Zgięte kawałki węża włóż przez odpowiedni zacisk do węży, ściągnij go mocno w środku. Uważaj, żeby końcówki węża, wykorzystane jako nogi wazonu, leżały na jednym poziomie.

Teraz każdy kawałek węża napełnij gorącą wodą. Sprawi to, że wąż zrobi się bardziej sprężysty i giętki. Uwaga: niebezpieczeństwo poparzeniem gorącą wodą!

W ten sposób wąż można lepiej "modelować". Aby wazon stabilniej stał, końcówki węża możesz jeszcze trochę rozstawić.

Ściągnij odrobinę mocniej zacisk i wystudź znowu "wazon".

A teraz tylko postaw wazon, udekoruj go pojedynczymi kwiatami w pasujących kolorach, trawami lub jednym wielkim liściem i ustaw w odpowiednim miejscu. I dzieło sztuki gotowe!

Lista zakupów

 • Poz. 1
  4-5 kawałki węża
  długość 600-800 mm
  wąż ogrodowy, Ø 20-35 mm 
 • Poz. 2
  1 zacisk do węży
  Ø ok. 70-90 mm
  metalowy

Lista narzędzi

 • śrubokręt
 • narzędzie do cięcia

Wężowy wazon – schemat rysunku dla wazonu

Schemazeichnung

Zawsze staramy się przygotować wszystkie szczegóły z jak największą dokładnością, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za ich poprawność. Wyklucza się dochodzenie szkód wynikłych w następstwie braków. Należy również uwzględnić fakt, że nie wszystkie podane produkty są dostępne w każdym markecie OBI. W takim przypadku należy zamówić brakujące produkty lub zastąpić produktami podobnymi.

 • Zamów i odbierz
 • Sprawdź dostępność w markecie
 • Szeroki wybór produktów
Do góry