Jak wybrać drzwi zewnętrzne do domu?

drzwi-zewnetrzne-big

Do najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w domach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach należą drzwi zewnętrzne stalowe oraz drzwi drewniane. Do wyboru masz wiele wzorów i kolorów, które z łatwością dostosujesz do wyglądu elewacji oraz do aranżacji wnętrza mieszkania.

1. Drzwi do domu jednorodzinnego a drzwi do mieszkania 2. Drzwi zewnętrzne stalowe – kiedy warto je zamontować
3. Drzwi drewniane – eleganckie i ciepłe

1. Drzwi do domu jednorodzinnego a drzwi do mieszkania

Wysoka izolacyjność termiczna i niski współczynnik przepuszczalności termicznej to cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu drzwi do domu jednorodzinnego. Drzwi zewnętrzne do mieszkania z kolei nie muszą posiadać bardzo wysokich parametrów termoizolacyjnych, warto z kolei zatroszczyć się o to, by wyciszały one dźwięki. Nie bez znaczenia mogą być także dodatkowe parametry gwarantujące większe bezpieczeństwo, jakie posiadają na przykład drzwi antywłamaniowe. Zarówno drzwi wejściowe do domu jak i do mieszkania powinny jednak gwarantować maksymalne bezpieczeństwo i być wyposażone w systemy, które chronią przed wyłamaniem lub włamaniem. Drzwi zewnętrzne powinny wreszcie być estetyczne i spójne z elewacją domu oraz otoczeniem posesji.

2. Drzwi zewnętrzne stalowe – kiedy warto je zamontować

Stalowe drzwi zewnętrzne są rozwiązaniem bardzo często wykorzystywanym podczas budowy domów jednorodzinnych. Dzieje się tak dlatego, że drzwi metalowe są o wiele bardziej odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, niż drzwi drewniane. Drzwi stalowe są także o wiele bezpieczniejsze, choć producenci oferują także rozwiązania z drewna o wysokich parametrach antywłamaniowych. Podczas wyboru drzwi warto pamiętać o tym, że drzwi stalowe zamykają się znacznie głośniej, niż drzwi drewniane. Takie drzwi z ościeżnicą należy także montować z dużą starannością, gdyż nieprawidłowa instalacja będzie się wiązała ze stratami ciepła. Drzwi zewnętrzne metalowe dostępne są w różnych stylach i kolorach, dlatego dobrze pasują do każdego rodzaju elewacji. Dobrym rozwiązaniem do mieszkania mogą być białe drzwi, które będą estetycznie wyglądać w połączeniu z przedpokojem albo wiatrołapem w niemal każdym stylu.

3. Drzwi drewniane – eleganckie i ciepłe

Drzwi zewnętrzne drewniane są chętnie wybierane przez projektantów i inwestorów ze względu na uniwersalność i doskonałe parametry. Drzwi wejściowe do domu powinny być trwałe, posiadać właściwości termoizolacyjne, skutecznie tłumić hałasy i wykazywać odporność na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, a drzwi drewniane mają wszystkie te cechy. Drewniane drzwi gwarantują o wiele wyższy komfort użytkowania. Dodatkowo, łatwo można dostosować takie drzwi do każdego projektu, bo w ofercie producentów można drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe jak i drzwi jednoskrzydłowe z możliwością domontowania dodatkowego doświetlenia lub dostawki

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry