Jak zamontować rolety lub żaluzje

Rollos & Jalousien anbringen

Rolety i żaluzje stanowią bardzo praktyczne rozwiązanie i idealną ochronę przeciwsłoneczną. Ponieważ są dostępne w wielu wariantach, rozmiarach i kolorach znajdziesz coś pasującego do każdego okna. Kolejną zaletą jest prosty montaż - zobacz w jaki sposób zamontujesz je samodzielnie.

1 - Krok po kroku 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Dübel setzen

Krok po kroku 1 - Mocowanie kołków

W zależności od konstrukcji budowlanej żaluzje i rolety montowane są przed lub pomiędzy ościeżnicą okna; możliwe jest również założenie na ścianach lub sufitach. Rolety często przykręcane są lub zakładane na karniszach. Dla montażu rolet na ramie okna otrzymasz w OBI specjalne klamry. W taki sposób bez konieczności wiercenia możesz dokonać montażu bezpośrednio na ramie okna. Żaluzje natomiast składają się z listwy górnej i dolnej, lamelki i innych akcesoriów. Do prawidłowego montażu niezbędne są uchwyty, względnie haki montażowe (zazwyczaj w zestawie). Wyśrodkuj punkty montażowe. Wybierz taką wysokość, aby można było otworzyć okno. Wykonaj mocowanie pierwszego kołka.

Fixierung

Krok po kroku 2 - Mocowanie śrubami

Przykręć prowadnicę lub hak montażowy. Sprawdź poziomicą pozycję drugiego haku montażowego do prowadnicy.

Wskazówka

W przypadku długich żaluzji polecamy zrobić próbę z opuszczoną żaluzją.

Jalousie einhängen

Krok po kroku 3 - Zawieszenie żaluzji

Teraz możesz zawiesić żaluzje. Sprawdź krawędzie boczne i wkręć śruby. Jeśli estetyka odgrywa w Twoim domu niezwykle ważną rolę, polecamy efektowne obudowy listew górnych z naszej oferty.

Lista zakupów

  • roleta/żaluzja

Lista narzędzi

  • wiertarka
  • śrubokręt
  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry