Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Ocieplanie sufitu w piwnicy

Kellerdecke dämmen

Dzięki ociepleniu sufitu piwnicy nie tylko oszczędzisz na kosztach ogrzewania swojego domu, lecz również stworzysz lepsze i przyjemniejsze warunki na jego parterze. Po wykonaniu izolacji sufitu piwnicy, ciepło z części mieszkalnej nie będzie oddawane do piwnicy i na odwrót - chłód z piwnicy nie przedostanie się do mieszkania.

1 - Krok po kroku 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Vorbereitung

Krok po kroku 1 - Przygotowanie

Do ocieplania sufitu służą mineralne płyty izolacyjne. Aby je poprawnie zamontować, podłoże - czyli w tym przypadku sufit piwnicy - powinno być równe, czyste, suche i stabilne. Za pomocą piły płatnicy dotnij płyty na odpowiedni wymiar. Pacą z zębami (zęby 10 mm) nanieś na płytę lekką zaprawę do przyklejania izolacji i rozprowadź ją na całej jej powierzchni. Grubość warstwy zaprawy powinna wynosić około 8 mm. Czoła płyt izolacyjnych oczyść z kleju!

Wskazówka: uważnie przestrzegaj wskazówek producenta dotyczących prawidłowego montażu i sposobu wykonywania poszczególnych czynności.

Dämmplatten anlegen

Krok po kroku 2 - Układanie płyt

Nie należy układać kolejnych rzędów płyt w tej samej linii co poprzednie. Zawsze zachowaj przesunięcie o połowę płyty w stosunku do rzędu poprzedniego. 

Wskazówka

Pozwól sobie pomóc. Ocieplanie sufitu we dwójkę jest łatwiejsze - będziesz mógł zmienić się ze swoim pomocnikiem.

Dämmplatten anbringen

Krok po kroku 3 - Przyklejanie płyt

Teraz możesz przykleić i docisnąć płytę izolacyjną. Jeśli podłoże jest dobrze przygotowane, płytę wystarczy przykleić. W przeciwnym razie przykręć ją dodatkowo kołkami.

Fertigstellung

Krok po kroku 4 - Wykańczanie

Nierówności powstałe w miejscach łączenia płyt możesz latwo zeszlifować. Jeśli chcesz, możesz pomalować płyty izolacyjne lub zaszpachlować lekką zaprawą. Jeśli na płyty chesz nanieść tynk, musisz zamocować je najpierw kołkami i przykleić siatkę zbrojeniową o grubości około 5 mm.

Lista zakupów

 • Ytong MULTIPOR mineralne płyty izolacyjne
 • MULTIPOR zaprawa lekka na m2

Lista narzędzi

 • wiertarka z mieszadłem
 • piła płatnica
 • drabina
 • poziomica
 • paca z zębami (10 mm)
 • miarka
 • ewentualnie paca tarka
 • kielnia
 • paca
 • ołówek
 • miarka
 • wiadro budowlane

Krok po kroku 5 - Współpraca

Takie prace domowe warto zlecać profesjonalistom. Jeśli zajmujesz się zawodowo takimi pracami, to zgłoś się do nas https://www.obi.pl/firmy-uslugowe/. Zapewniamy stały dopływ zleceń, regularne płatności i dużą ilość ciekawych projektów do realizacji. Zgłoś się do nas i rozpocznijmy wspólną pracę!

Do góry