Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Ocieplanie ścian wewnętrznych

Innenwand dämmen

Ocieplenie elewacji nie zawsze jest możliwe. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może być ocieplenie ścian wewnętrznych. Nasza instrukcja pokaże Ci krok po kroku na co powinieneś zwrócić uwagę i w jakiej kolejności wykonywać prace.

1 - Krok po kroku 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Vorbereitung

Krok po kroku 1 - Przygotowanie

Ocieplanie ścian wewnętrznych polega na przyklejaniu płyt izolacyjnych na ścianę. Podłoże musi być równe, czyste, suche i stabilne. Płyty należy docinać piłą płatnicą. Następnie za pomocą pacy z zębami (zęby 10 mm) nanieś na płytę lekką zaprawę do klejenia. Grubość warstwy zaprawy powinna wynosić około 8 mm. Czoło płyty oczyść z kleju!

Wskazówka: Uważnie przestrzegaj wszystkich zaleceń producenta co do sposobów pracy z poszczeglnymi materiałami.

Dämmplatten anlegen

Krok po kroku 2 - Układanie płyt

Szczegolnie uważnie i dokładnie ułóż pierwszy rząd płyt przy pomocy listwy startowej. Dotnij je na odpowiedni wymiar za pomocą piły płatnicy. Mineralne płyty izolacyjne Ytong Multipor o grubości ≥ 150 mm należy przyklejać lekką zaprawą Ytong Multipor. Po nałożeniu kleju dociśnij płytę do ściany. Użycie takiej zaprawy jest wymagane, ponieważ zapewnia ona odpowiednią funkcjonalność ocieplenia wykonanego z płyt Ytong MULTIPOR.

Wskazówka

Pozwól sobie pomóc. We dwójkę praca będzie o wiele łatwiejsza.

Dämmplatten anbringen

Krok po kroku 3 - Mocowanie płyt

Jeśli ściana jest dobrze przygotowana i nadaje się do przyklejania płyt, nie jest wymagane ich dodatkowe mocowanie kołkami. W przypadku ścian ze starymi tynkami, płytę należy przymocować kołkami z trzpieniem (dwa kołki na płytę).

Fertigstellung

Krok po kroku 4 - Wykańczanie

Wszelkie nierówności powstałe na łączeniach płyt możesz łatwo usunąć za pomocą pacy tarki. Od Ciebie zależy czy pomalujesz czy otynkujesz ścianę. Jeśli chcesz zatynkować płyty, powinieneś je najpierw zamocować kołkami z trzpieniem i wykonać warstwę zbrojącą o grubości około 5 mm ze specjalnie do tego przeznaczonej siatki.

Putz aufbringen

Krok po kroku 5 - Tynkowanie

Warstwę zbrojącą wykonać należy również za pomocą lekkiej zaprawy Ytong Multipor. Warstwę zaprawy Ytong Multipor o grubości około 5 mm nanieś na płyty za pomocą pacy z zębami (zęby 10 mm). Następnie należy zatopić siatkę w warstwie zaprawy. W narożnikach ścian użyj do tego celu specjalnych narożników siatkowych. Teraz wystarczy tylko według życzenia wykończyć ścianę - nałożyć tynk ozdobny, tapetę, wykafelkować czy po prostu pomalować.

Leichte Lasten anbringen

Krok po kroku 6 - Montaż wzmocnienia

Kotwy montażowe typu lekkiego zamocować co 600 mm bezpośrednio w płycie izolacyjnej Ytong Multipor. Dobrze nadają się do tego wzmocnienia Ytong Multipor. Kotwy typu lekkiego należy mocować w podłożu.

Lista zakupów

 • MULTIPOR mineralne płyty izolacyjne
 • MULTIPOR lekka zaprawa na m²
 • opcjonalnie: MULTIPOR siatka zbrojąca 1,10 m/m²

Lista narzędzi

 • wiertarka z mieszadłem
 • piła płatnica
 • drabina
 • waserwaga
 • paca z zębami (10 mm)
 • calówka
 • opcjonalnie paca tarka
 • opcjonalnie kołki
Do góry