Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Naprawa paneli podłogowych w 3 krokach

Majsterkowicz przed naprawą podłogi, trzymający dwa panele podłogowe

Z reguły panele podłogowe są wytrzymałą okładziną podłogową o długiej żywotności. Pomimo tego nie można w pełni zapobiec drobnym uszkodzeniom spowodowanym wysokimi obciążeniami mechanicznymi, którym poddawane są panele, lub zwykłą, codzienną niezdarnością. Z odpowiednim przygotowaniem można bez dużych nakładów naprawić zarysowania, ubytki i wypaczone fragmenty paneli. Płytkie zarysowania można przetrzeć olejem, do głębszych uszkodzeń zaleca się użycie specjalnych zestawów naprawczych, a uszkodzone panele najlepiej wymienić. Naprawa paneli jest nie tylko ważna pod względem estetycznym, ale także pozwala zapobiec poważniejszym szkodom, które mogą być następstwem drobnych uszkodzeń lub zarysowań.

Wymiana paneli jest z reguły prosta i nie wymaga dużo pracy. Aby okładzina podłogowa była przez dłuższy czas w dobrym stanie, nie należy czekać zbyt długo z jej naprawą. Jest to szczególnie ważne w przypadku szkód, które mogą mieć negatywne skutki, takich jak duże i głębokie rysy lub ubytki: tutaj bowiem zachodzi niebezpieczeństwo wniknięcia wilgoci pod panele i ich wypaczenia.

Aby zapobiec szkodom, ciężkie meble warto podkleić od spodu podkładkami filcowymi. Po panelach nie powinno się chodzić w wysokich lub wąskich obcasach, a zimą należy koniecznie zdejmować obuwie. W ten sposób zapobiegniemy zarysowaniu powierzchni żwirem lub piaskiem.

1 - Krok po kroku 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Majsterkowicz z opakowaniem paneli podłogowych

Krok po kroku 1 - Dobre przygotowanie: wcześniejszy zakup zapasowych paneli

Pierwsze zarysowania lub uszkodzenia wymagające naprawy mogą powstać wiele lat po zakupie i montażu paneli. Problem pojawia się wtedy, gdy wybrane przed laty panele nie są już dostępne w sprzedaży. Z tego względu panele, które zamierzamy ułożyć w mieszkaniu lub domu, należy kupić z zapasem. Liczba zapasowych paneli zależy od powierzchni podłogi wyłożonej panelami. Obowiązuje następująca podstawowa zasada: możemy spać spokojnie, jeśli dla każdego pomieszczenia, w którym ułożyliśmy panele, dokupimy jedną zapasową paczkę. W przypadku gdy nie mamy już żadnego zapasu, a nasze panele nie są już dostępne w sprzedaży, możemy zwrócić się do doradców w markecie OBI, którzy chętnie przedstawią nam alternatywne rozwiązanie.

Prawidłowe przechowywanie zapasowych paneli podłogowych.

Krok po kroku 2 - Prawidłowe przechowywanie zapasowych paneli podłogowych

Zapasowe panele podłogowe należy przechowywać w oryginalnych opakowaniach w pomieszczeniach zabezpieczonych przed wilgocią i wpływem warunków atmosferycznych. Optymalne miejsce to sucha i zamykana piwnica. Paneli nie należy natomiast przechowywać w garażu, szopach oraz altankach. Nie wolno układać na nich innych przedmiotów. Jeśli to możliwe, powinniśmy składować je poziomo, na równym podłożu. W ten sposób zapobiega się ich odkształceniom. Zanim rozpoczniemy naprawę paneli podłogowych, powinniśmy przynieść panele zapasowe i zostawić je na 1 dzień w pomieszczeniu, w którym chcemy je ułożyć. Aklimatyzacja paneli jest ważna. Jest to istotne przede wszystkim wtedy, gdy zamierzamy wymienić kilka paneli na dużej powierzchni. Jeśli wykorzystaliśmy tylko kilka paneli zapasowych, otwarte opakowanie z pozostałymi panelami musimy zabezpieczyć folią.

Majsterkowicz mierzy odległości i wymienia uszkodzony panel podłogowy.

Krok po kroku 3 - W ten sposób wymienisz uszkodzone panele podłogowe

Zmierz odległość między uszkodzonymi panelami a ścianą. W narożnikach leżących najbliżej uszkodzonych paneli usuń listwę wykończeniową. Zdejmij wszystkie panele do miejsca, w którym znajduje się uszkodzony panel, i wymień go na zapasowy. Jeśli uszkodzony panel podłogowy leży bezpośrednio przy ścianie, musisz dociąć zapasowy. W tym celu połóż uszkodzony panel na panelu zapasowym i odrysuj jego kontury ołówkiem. Następnie ponownie ułóż panele, używając do tego zestawu montażowego do paneli. Możesz ponownie wykorzystać wszystkie wyjęte, nieuszkodzone panele. Na koniec zamontuj listę wykończeniową i gotowe. Twoja podłoga panelowa jest jak nowa. Po skończeniu prac naprawczych możesz natychmiast chodzić po okładzinie panelowej.

Najważniejszą kwestią przy naprawie uszkodzonej podłogi panelowej jest zadbanie o zapasowe panele. Jeśli masz wystarczający zapas, możesz długo cieszyć się swoją okładziną podłogową.

Lista zakupów

Lista narzędzi

  • Zestaw montażowy do paneli podłogowych
  • Stalowy zaczep
  • Młotek
  • Wyrzynarka
  • Składana miara
  • Ołówek
Do góry