2021-05-14 19:25


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Figowiec sprężysty (Ficus elastica abidjan) Wys. 40 cm don. 14 cm

Nr produktu: 6591671

  • Stanowisko jasne
  • Okazałe liście
  • Podlewanie 2x w tygodniu
Opis produktu
 
25,99
25,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 6591671

Figowiec sprężysty (Ficus elastica abidjan) Wys. 40 cm don. 14 cm
Figowiec sprężysty jest w naturalnych warunkach drzewem. Należy do rodziny morwowatych (Moraceae), pochodzi z Indii, gdzie rośnie dziko osiągając nawet 30 m wysokości. Ma duże, eliptyczne, skórzaste, błyszczące i całobrzegie liście. Oprócz odmian o ciemnozielonych liściach, dostępne są także o liściach różnobarwnych, z żółtymi brzegami, pstrych. Fikus sprężysty lubi stanowiska oświetlone, ale toleruje także ciemniejsze miejsca, chociaż wtedy będzie rósł wolniej. Temperatura powinna wynosić około 20 st., zimą nie może być niższa od 10 st. C, odmiany różnobarwne tolerują spadek tylko do 18 st. C. Figowiec sprężysty nie potrzebuje dużo wody, ziemia w doniczce nie powinna długo pozostawać mokra. Podlewamy zazwyczaj dwa razy w tygodniu. Zimą nawadniamy rzadziej, a ponieważ powietrze w mieszkaniach jest suche od ogrzewania - roślinę należy zraszać. Liście należy czyścić, przemywając je wilgotną szmatką. Można je nabłyszczać, ale nie częściej niż co dwa miesiące.

Wymiary i waga (netto):
Waga:1,50 kg
Wysokość:40,0 cm
Szerokość:35,0 cm
Głębokość / Grubość:35,0 cm

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry