2019-02-19 12:49
Mój Market
Warszawa-Puławska
Ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Figowiec Moclame (Ficus sp.)

Nr produktu: 5602214
  • Stanowisko widne, ciepłe, ale nie bezpośrednio nasłonecznione
  • Podłoże żyzne, wilgotne
  • Pleciony pień
Opis produktu
 
65,99
65,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

W markecie OBI Warszawa-Puławska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Polecamy także

Opis produktu

Nr produktu: 5602214

Cechy

Figowiec Moclame (Ficus sp.) jest żywotnym drzewkiem o ozdobnych, błyszczących liściach. Roślina wymaga ciepłego, widnego stanowiska. Nie powinno się trzymać jej w miejscu narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ nie toleruje ostrego słońca - jeśli jego liście zaczynają obwisać, oznacza to, że stanowisko jest zbyt ciepłe. Fikus moclame doskonale rośnie na żyznym, wilgotnym podłożu.

Moclame doskonale znosi cięcie i formowanie. Nie lubi jednak zmiany miejsca, więc przeniesiony w inne warunki zrzuca liście. Rośnie szybko, osiągając do 100 cm wysokości. Temperatura otoczenia powinna wynosić ok. 20°C, a zimą nie może być niższa niż 10°C. Potrzebuje dość obfitego podlewania miękką, odwapnioną wodą i częstego zraszania latem oraz skąpego podlewania zimą. Nie należy dopuszczać do zalania rośliny.

Od wiosny do końca jesieni fikus Moclame powinien być nawożony raz na dwa tygodnie za pomocą specjalistycznych nawozów dla roślin doniczkowych. Podczas okresu zimowego nie należy przeprowadzać nawożenia. Fikusa najlepiej rozmnażać z sadzonek wierzchołkowych. Figowiec Moclame dostępny jest w OBI w wyjątkowo przystępnej cenie wraz ze specjalnie przygotowaną dla niego doniczką.

Dane produktu

Atrybuty produktu

miejsce:
półcieniste
właściwości wzrostu:
wzniosły
aktualna wysokość roślin:
50 - 100 cm

Wymiary i waga (netto):

Waga:
2,00 kg
Wysokość:
60,0 cm
Szerokość:
17,0 cm
Głębokość / Grubość:
17,0 cm

Inni Klienci kupili również

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
do góry