2021-06-12 19:41


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Sobex Grządka wzniesiona składana 80 x 46 x wys.:20 cm

Nr produktu: 6442263

  • Chroni warzywa i kwiaty przed szkodnikami (np. ślimakami)
  • Uniezależnia od jakości gleby w ogrodzie
  • Ułatwia dostęp do warzyw i kwiatów
  • Impregnowany ciśnieniowo (WOLMANIT CX10)
  • Drewno certyfikowane FSC
  • Do samodzielnego montażu
Opis produktu
49,99
49,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 23%, nie zawiera kosztów przesyłki.

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

72 produkty dostępne

Opis produktu

Nr produktu: 6442263

Samodzielna uprawa warzyw, owoców i roślin to nie tylko ekologiczne rozwiązanie ale i też satysfakcja z uzyskanych plonów oraz wpływ na nasze zdrowie. Nie musisz posiadać dużego ogrodu, by czerpać przyjemność z plonów. W OBI znajdziesz wiele produktów, które sprawdzą się także na balkonie lub tarasie, a jednym z nich są podwyższone grządki.Podwyższone grządki czyli drewniane skrzynie wypełnione podłożem, to popularny w Anglii sposób uprawy roślin na niewielkiej przestrzeni. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają odpowiednich warunków (gleba jest podmokła lub jałowa) lub borykają się z problemami zdrowotnymi, takimi jak bóle pleców czy kolan (wysokość grządek umożliwia sadzenie, plewienie lub zbiory w wygodnej pozycji).

wzniesiona grządka SOBEX
Trzy wymiary konstrukcji drewnianej

Trzy wymiary konstrukcji drewnianej pozwalają na stworzenie kombinacji grządki o różnych wysokościach i kształtach, w zależności od potrzeb i indywidualnych upodobań. Tym samym skrzynie można stosować osobno lub tworzyć z nich dowolne konfiguracje kaskadowe, wypełnione zarówno warzywami, jak i dekoracyjnymi roślinami.

Grządka składa się z desek i metalowych złączy. Jej waga oscyluje wokół 7 kg. Głębokość grządki wynosi 80 cm, wysokość 20 cm, a szerokość 46 cm.

Wzniesiona grządka dzięki swojej konstrukcji może być także wykorzystywana, jako przydomowy kompostownik.

wzniesiona grządka SOBEX
Trwałość i żywotność drewna

Wysoka trwałość i żywotność możliwa jest dzięki zastosowanej ciśnieniowej impregnacji drewna. Środek ten jest całkowicie bezpieczny, poddany kompleksowym badaniom toksykologicznym i ekotoksykologicznym. Produkt otrzymał pozytywną ocenę pod względem możliwości wystąpienia skutków ubocznych dla zdrowia ludzi i środowiska. Pozytywna ocena gwarantuje możliwość stosowania impregnatu do zabezpieczenia kompostowników oraz grządek ogrodniczych.

Zalety uprawy na wzniesionych grządkach

Uprawa warzyw i roślin na wzniesionych grządkach nie jest tak trudna, jakby się to mogło wydawać na początku! Dzięki podwyższonym grządkom możesz uzyskać lepsze plony przy znacznie mniejszym nakładzie pracy.

Warzywa rosną szybciej dzięki lepszemu nagrzewaniu się podłoża i większej wilgotności, a także dłużej (rozkład materii organicznej wydłuża sezon wegetacyjny)
Ziemia w skrzyniach jest zawsze spulchniona i przewiewna
Odpowiednie nasadzenie oraz korzystanie z przeznaczonego do tego podłoża zmniejsza ilość chwastów, a tym samym częstego pielenia
Grządki stanowią skuteczną barierę przed psami (zwierzęta nie wchodzą między grządki, nie niszczą upraw, a także nie wydeptują ziemi) oraz szkodnikami, takimi jak krety lub ślimaki.

Warto zastosować podwójne zabezpieczenie korzystając z niezawodnej siatki, którą należy ułożyć na dnie grządki. Wzniesione grządki to także idealny produkt dla osób niepełnosprawnych i starszych, które mogą uprawiać warzywa i rośliny bez konieczności schylania się.

wzniesiona grządka SOBEX
Jakie podłoże wybrać?

Odpowiednie podłoże stanowi jeden z istotniejszych elementów uprawy roślin i warzyw. Dlatego należy upewnić się, że jest ono wysokiej jakości. Podłoże marki SOBEX rozgraniczamy na dwa rodzaje:

Zrębki naturalne: podłoże pochodzi w 100% z drewna iglastego, stanowiąc drenaż odprowadzający nadmiar wody z podłoża
Ziemia wieloskładnikowa: w 100% naturalna, składająca się z uniwersalnego podłoża i biokompostu.

Wymiary i waga (netto):
Waga:6,4 kg
Wysokość:20,0 cm
Szerokość:46,0 cm
Głębokość / Grubość:80,0 cm

Dostawa

Firma spedycyjna
Paczka (kurier)

Dostawa będzie realizowaną firmą kurierską. Koszty wysyłki różnią się w zależności od wagi oraz wymiarów wszystkich produktów w koszyku. W dniu dostawy otrzymasz SMS z informacją o planowanej godzinie doręczenia.
Zamów i odbierz

Zarezerwuj i odbierz w swoim markecie

Możesz też bezpłatnie zarezerwować produkty online. Będą gotowe do odbioru w wybranym przez Ciebie markecie OBI nawet w ciągu 2 godzin od złożenia zamówienia lub najpóźniej następnego dnia roboczego.

"Czy masz jakieś pytania dotyczące dostawy?"
Czy masz jakieś pytania dotyczące dostawy?

Możesz skontaktować się z naszą obsługą klienta pod adresem:

Tel: 800 624 624
Formularz kontaktowy

Czy masz jakieś pytania dotyczące dostawy?

Inni Klienci kupili również

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry