2018-02-20 06:52
Mój Market
Warszawa Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Biowin Saletra potasowa do peklowania mięsa 20 gArt.Nr. 5967690

  • Do peklowania wołowiny wieprzowiny i cielęciny
  • Masa netto: 20 g
Opis produktu
3,99
19,95 zł / 100 ml

Für Online Bestellungen sind nur Mengen in 1er Schritten verfügbar.

Cena zawiera podatek VAT 23%

W markecie OBI Warszawa Puławska

42 produkty dostępne

Polecamy także

Opis produktu

Nr produktu: 5967690

Cechy

Saletra potasowa (azotan potasu) jest zdrowsza i bardziej bezpieczna od mieszanek peklujących zawierających azotyny. Jest to bezbarwna, krystaliczna sól, która nie tylko gwarantuje przedłużenie trwałości mięsa, ale i zachowanie jego naturalnej, różowej barwy. Ponadto saletra potasowa do peklowania bardzo pozytywnie wpływa na smak mięsa. Choć peklowanie przy użyciu tej soli trwa dwa dni dłużej niż za pomocą nitrytów, jest jednak zdrowsze i bezpieczniejsze.

Zastosowanie

Saletra do mięsa stosowana jest do wieprzowiny, cielęciny oraz wołowiny. Ma silne działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze (zwłaszcza na jad kiełbasiany), pozwala na utrwalenie barwy peklowanego mięsa oraz zabezpiecza je przez pokrywaniem się charakterystycznym, śluzowatym nalotem. Skutecznie niszczy także przetrwalniki - bakterie, którym udaje się przetrwać obróbkę termiczną mięsa (np. gotowanie). 20 g saletry wystarcza na 10 kg mięsa.

Zalety

Saletra potasowa do peklowania mięsa to produkt renomowanej firmy Biowin. Oprócz opakowań 20 g nabyć można także zawierające 100 g saletry. Podobnie jak inne produkty wędliniarskie Biowin, np. wędzarnia z termometrem, szynkowar czy nakłuwacz do mięsa, także i saletra dostępna jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

Dane produktu

Atrybuty produktu

zastosowanie:
przetwarzanie

Wymiary i waga (netto):

Waga:
20 g
Wysokość:
11,0 cm
Szerokość:
7,0 cm
Głębokość / Grubość:
10 mm

Inni Klienci kupili również

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Ostatnio przeglądane

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry