2021-01-26 12:40


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Biowin Saletra potasowa do peklowania mięsa 20 g

Nr produktu: 5967690
  • Do peklowania wołowiny wieprzowiny i cielęciny
  • Masa netto: 20 g
Opis produktu
4,99
24,95 zł / 100 gr

Cena zawiera VAT 23%, nie zawiera kosztów przesyłki.

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

41 produkty dostępne

Polecamy także

Opis produktu

Nr produktu: 5967690

Cechy

Saletra potasowa (azotan potasu) jest zdrowsza i bardziej bezpieczna od mieszanek peklujących zawierających azotyny. Jest to bezbarwna, krystaliczna sól, która nie tylko gwarantuje przedłużenie trwałości mięsa, ale i zachowanie jego naturalnej, różowej barwy. Ponadto saletra potasowa do peklowania bardzo pozytywnie wpływa na smak mięsa. Choć peklowanie przy użyciu tej soli trwa dwa dni dłużej niż za pomocą nitrytów, jest jednak zdrowsze i bezpieczniejsze.

Zastosowanie

Saletra do mięsa stosowana jest do wieprzowiny, cielęciny oraz wołowiny. Ma silne działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze (zwłaszcza na jad kiełbasiany), pozwala na utrwalenie barwy peklowanego mięsa oraz zabezpiecza je przez pokrywaniem się charakterystycznym, śluzowatym nalotem. Skutecznie niszczy także przetrwalniki - bakterie, którym udaje się przetrwać obróbkę termiczną mięsa (np. gotowanie). 20 g saletry wystarcza na 10 kg mięsa.

Zalety

Saletra potasowa do peklowania mięsa to produkt renomowanej firmy Biowin. Oprócz opakowań 20 g nabyć można także zawierające 100 g saletry. Podobnie jak inne produkty wędliniarskie Biowin, np. wędzarnia z termometrem, szynkowar czy nakłuwacz do mięsa, także i saletra dostępna jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

Dane produktu

Atrybuty produktu
zastosowanie:Przetwarzanie
Wymiary i waga (netto):
Waga:20 g
Wysokość:11,0 cm
Szerokość:7,0 cm
Głębokość / Grubość:10 mm

Dostawa

Firma spedycyjna
Paczka (kurier)

Dostawa będzie realizowaną firmą kurierską. Koszty wysyłki różnią się w zależności od wagi oraz wymiarów wszystkich produktów w koszyku. W dniu dostawy otrzymasz SMS z informacją o planowanej godzinie doręczenia.
Zamów i odbierz

Zarezerwuj i odbierz w swoim markecie

Możesz też bezpłatnie zarezerwować produkty online. Będą gotowe do odbioru w wybranym przez Ciebie markecie OBI nawet w ciągu 4 godzin od złożenia zamówienia lub najpóźniej następnego dnia roboczego.

"Czy masz jakieś pytania dotyczące dostawy?"
Czy masz jakieś pytania dotyczące dostawy?

Możesz skontaktować się z naszą obsługą klienta pod adresem:

Tel: 800 624 624
Formularz kontaktowy

Czy masz jakieś pytania dotyczące dostawy?

Inni Klienci kupili również

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry