Zrębki dekoracyjne i kora sosnowa w OBI
Wiele roślin potrzebuje dodatkowej osłony systemu korzeniowego w czasie zimy. Bardzo niskie temperatury i siarczyste mrozy mogą je skutecznie uszkodzić. Zwróć na to szczególną uwagę, jeśli uprawiasz w ogrodzie takie rośliny, jak: iglaki, róże, magnolie, hortensje bukietowe, delikatne pnącza lub różaneczniki. Ściółka do okrycia przyda się także w przypadku wielu bylin wieloletnich, zwłaszcza tych nieco bardziej egzotycznych, jak np. trawa pampasowa.
W OBI znajdziesz szeroki wybór ściółek i materiałów okrywowych, które ochronią rośliny ogrodowe podczas zimy. Takie wsparcie będzie szczególnie ważne, jeśli na działce rosną krzewy i małe drzewa. Ich korzenie mogą nie wytrzymać mrozów i zalegającego śniegu, co doprowadzi do ich przemarznięcia i zamierania.
Rośliny ściółki – jakie wybrać?
Rośliny możesz okrywać agrowłókniną, słomą lub liśćmi. Wystarczy zabezpieczyć je odpowiednio przed pierwszymi przymrozkami, aby ochronić korzenie, pnie, gałęzie i pędy. Dzięki temu prostemu zabiegowi rośliny odwdzięczą się szybkim wzrostem, pięknymi kwiatami lub smacznymi owocami. Innym sposobem na zimowe zabezpieczanie przed mrozem jest odpowiednie ściółkowanie, które wykorzystuje się przez cały rok lub jedynie podczas zimy.
Idealną ściółką roślin wymagających kwaśnego podłoża będzie kora sosnowa i zrębki dekoracyjne. Ich wykorzystanie wspomaga rośliny przez cały rok. Latem zadbają o utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci i optymalny rozwój systemu korzeniowego. Skutecznie ograniczą też ilość chwastów. Zimą stworzą barierę ochronną korzeniom, które mogą być narażone na działanie mrozu.
OBI kora sosnowa
Kora ogrodnicza najczęściej przygotowywana jest z sosny, rzadziej ze świerku. Świetnie sprawdzi się podczas uprawy roślin kwasolubnych, te lubujące się w glebie zasadowej lepiej okryć inną ściółką. Kora sosnowa można występować w dwóch formach – świeżej i przekompostowanej. Pierwsza ma znacznie jaśniejszą barwę i często pełni funkcję dekoracyjną. Kora sosnowa gruba wolniej się rozkłada, dzięki czemu nie wymaga częstego uzupełniania. Zawiera magnez, fosfor i potas, ale trzeba pamiętać, iż jej rozkład pozbawia rośliny cennego azotu. Należy dokarmiać, więc rośliny specjalnym nawozem azotowym na początku sezonu.
Kora sosnowa przekompostowana jest znacznie ciemniejsza i drobniejsza od świeżej. Zdecydowanie szybciej się rozkłada, ale dzięki temu dostarcza glebie cennych składników odżywczych. Nie ma jednak takich walorów estetycznych, jak świeża. Cena kory sosnowej zależy od wielkości worka, w którym jest sprzedawana, a także jej walorów estetycznych i odżywczych. Można przyjąć, że za worek 80 L zapłacisz od 11 do 35 zł.
UWAGA - po zmianie marketu produkty w koszyku, na liście zakupów oraz porównywane produkty zostaną zresetowane.