2020-02-28 08:07


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Infinitum Brykiet naturalny z ligniny 10 kg

Nr produktu: 3228939
 • Waga: 10 kg
 • Do palenia w kominkach i piecach
 • Wartość opałowa: 19 MJ
Opis produktu
8,99 zł Oszczędzasz 11%
 
7,99
0,80 zł / kg

Cena zawiera VAT 23%

W markecie OBI Warszawa-Puławska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 3228939

Brykiet z ligniny to źródło ciepła znajdujące zastosowanie we wszystkich standardowych domowych i przemysłowych kotłach na paliwa stałe. Wykorzystywany w produkcji brykietu surowiec bazowy - lignina - to druga, po celulozie, najważniejsza część drewna o ciemnobrązowym kolorze. Brykiet z ligniny utrzymuje wysoką temperaturę i spala się przez długi okres czasu, dzięki czemu stanowi idealną alternatywę dla węgla i drewna.

Dane techniczne

Atrybuty produktu

rodzaj:
Brykiet

Inni Klienci kupili również

Opinie (14)

 4.5 z 5
 • 5(10)
 • 4(2)
 • 3(1)
 • 2(1)
 • 1(0)

Czy już kupiłeś ten produkt? Prosimy, pozostaw nam swoją opinię.

„Wyraź swoją opinię!“

Sortuj według:

 • Sortuj według:
5

Wb (2019-11-11)

Rewelacja

Co mi się podoba: Cena i jakość

Palę tym brykietem w kotle C. O jest lepszy niż węgiel trzymie bardzo długo bez dokładania w porównaniu do węgla spała się cały i nie pozostawia dużo popiołu poprzednim komentarza się dziwię ludzie chcieli by palić w piecach i kominku i chyba nie mieć nic popiołu

2 lub

5

Adam (2019-11-02)

Do pieca kaflowego ideał

Co mi się podoba: Długo utrzymujący się żar

Co mi się nie podoba: Kostki o różnej wielkości

Kupiłem na próbę 3 opakowania do palenia w piecu kaflowym. Bardzo długo utrzymuję się żar , a ciepło spalania jest wystarczające aby rozgrzać rdzeń w kaflaku. Popiół bardzo lekki - w sporej ilości. Myślę że to rozsądna alternatywa węglowego orzecha stosowana w piecach kaflowych, bo nawet przy dużym cugu brykiety "palą się" w powolnym tempie.

2 lub

2

Hubert (2019-01-20)

Brykiet z ligniny

Co mi się podoba: długo trzyma żar

Co mi się nie podoba: pył, smoli

Produkt nie spełnił oczekiwań. Plusem jest fakt, że brytkiet długo trzyma żar. Niestety bardzo smoli szybę oraz powstaje dużo popiołu w postaci lotnego pyłu, który jest trudny do wybrania z kominka. Podczas spalania wydziela nieprzyjemny zapach. Nie zauważyłem aby charakteryzował się większą kalorycznością i wydajnością w porówaniu do bytkietu drzewnego. Dotychczas kupiłem 30 opakowań brytkietu z ligniny i z całym przekonaniem nie ponowię zakupu tego produktu.

5 lub

5

Pyra  (2019-01-19)

Najlepszy

Co mi się podoba: Jakość

Najlepszy brykiet z jakim miałem do czynienia. Tylko nie wiem czemu tak trudno dostępny w OBI? W ostrowie wlkp. nie mogę go kupić od miesiąca. Pytanie czy tak mało się go produkuje czy lepiej sprzedawać te kiepskie trociny?

8 lub

3

Agata (2019-01-10)

Brykiet z ligniny

Co mi się podoba: długo trzyma żar

Co mi się nie podoba: pył, smoli

W mojej opinii niezbyt nadaje się do kominka. Trudny do rozpalenia, trzeba dużo czasu i podpałki. Jednakże na plus fakt, że bardzo długo trzyma żar, a tym samym utrzymuje gorący komin. Niestety pozostaje bardzo dużo miałkiego pyłu w postaci pudru, kurzy się niemiłosiernie. Mocno smoli szybę kominkową, trzeba ją myć praktycznie codziennie. Inaczej mam z brykietem drzewnym: 1. mniej odpadu w postaci pyłu mniej lotnego 2. mycie szyby kominkowej co 4 dni. Kupiłam 30 paczek brykietu z ligniny i niestety nie ponowię zakupu. Jeśli chodzi o wydajność i kaloryczność to nie zauważyłam różnicy, pomiędzy brykietem z ligniny a drzewnym.

8 lub

4

MMS (2019-01-09)

Generalnie ok

Brykiet w porządku. Pali się długo. Szkoda, że kształt nieregularny, bo to utrudnia ciasne ułożenie. W Olsztynie mocno wilgotny (ponad 20%) i z ogniskami pleśni.

3 lub

4

SOKÓŁ (2018-12-26)

Brykiet

Co mi się podoba: obecna cena

Co mi się nie podoba: na razie w fazie testu

Faktycznie dłużnej się pali w porównaniu do RUF,ale potrzebuje solidnej rozpałki przy czym nie dorówna brykietowi z węgla brunatnego (którego już OBI nie sprzedaje - szkoda ) ,

8 lub

5

Szymon (2018-12-16)

Brykiet naturalny z ligniny 10 kg

Kupiłem na próbę 10 paczek ... spaliłem ... Zakupiłem paletę - 96 paczek. W porównaniu do brykietu trocinowego mieszanego (trociny drzew iglastych i liściastych) ten pali się lepiej, popiołu niedużo. Bardzo dobry opał. Polecam.

17 lub

5

kaz51 (2018-12-16)

ciekawostka grzewcza

Co mi się podoba: ciepło i cena

Co mi się nie podoba: słaba dostępność w marketach obi

Największa zagadka grzewcza tego sezonu. Kupiłem na próbę kilka worków i raczej nie liczyłem na cuda patrząc na cenę produktu prawie 200 złotych taniej od brykietu ruf. Tymczasem brykiet okazał się rewelacyjny, zdecydowanie wydajniejszy od brykietu ruf. Zostawia trochę więcej popiołu od dobrego rufa, ale myślę, że to żaden negatyw przy tej cenie i jakości, którą daje lignina. Zastanawia mnie tylko dlaczego w sklepach mają go niewiele. Żeby kupić 5 palet musiałem odwiedzić 2 sklepy OBI, a i tak udało mi się dostać tylko 4 palety.

16 lub

5

Heinz (2018-12-07)

Super

Co mi się podoba: Kaloryczność, spalanie

Co mi się nie podoba: Wygląd

Jak co roku opał na sezon kupujemy w OBI , głównie brykiet z węgla brunatnego. W tym roku z braku dostępności wybraliśmy nowość z ligniny. Brykiet bardzo zbliżony jakościowo, a cena prawie połowę niższa. Brykiet bezwonny, szybko się rozpala i daje ciepło. Tylko żeby zaraz nie kosztował 13zł bo za tą cenę naprawdę warto.

14 lub

5

Zacny (2018-11-29)

moc

Co mi się podoba: cena

Co mi się nie podoba: kolor

Kiedyś paliłem bardzo podobnym brykietem z torf, choć teraz już praktycznie nie do kupienia. Ten ma dużą większą moc i jest dużo lepiej zapakowany, torfowy głównie luzem. Pali się naprawdę zacnie.

14 lub

5

Antek (2018-11-22)

Miod

Co mi się podoba: Moc

Co mi się nie podoba: Wyglad

Na pierwszy rzut oka brykiet nie zachęca, nawet rozpala się gorzej niż brykiety trocinowe. Ale jak jużżż pójdzie;) naprawdę pali się dobrze i szybko daje ciepło. Brykiet parametrami bardziej zbliżony do REKORDA, a cena dużo lepsza.

15 lub

5

Karol (2018-11-19)

Rewelacja

Co mi się podoba: jakość i cena

Co mi się nie podoba: brudzi

Przy obecnych cenach RUFa , super alternatywa. Bardzo dobrze się wypala.

14 lub

5

Wolski (2018-11-18)

Lignina czy celuloza?

Co mi się podoba: Cena i jakość

Co mi się nie podoba: brudzi w rękach

Pierwszy raz się spotkałem z tego typu brykietem w Polsce. Wzięliśmy 2 paczki na próbę zachęcony ceną. Powiem tak! PETARDA!!! Dosłownie i w przenośni, brykiet bardzo mocno się pali ( nie wiem czy nie zabardzo ), ciepłe grzejniki w kilka minut. Te wszystkie pinikeje i kostki przy tym to strata pieniędzy. Jedyna wada to brudzi się w rękach. W piecu brak jakich śladów choć teraz dopiero zakupiłem tonę więc wyjdzie w praniu.

29 lub

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

 • Zamów i odbierz
 • Dostawa
 • Sprawdź dostępność w markecie
do góry