Ogród tropikalny w stylu safari lodge 

Inspiracje ogród


Safari lodge to ciepły i lekko etniczny styl nawiązujący do klimatu gorącej Afryki. Charakteryzują go: naturalne materiały, bujna roślinność, etniczne wzory i ciepłe kolory. Całość tworzy niezwykłą kompozycję, której ramy wyznacza natura. Odpoczynek w takim tropikalnym ogrodzie ukoi ciało i duszę, pozwalając oderwać się od zgiełku miasta i codziennej rutyny. Tropikalny ogród w stylu safari lodge to wyjątkowe połączenie bujnej roślinności i naturalnych materiałów, które na myśl przywodzą klimat Afryki. Każdy element przestrzeni ogrodowej powinien ze sobą współgrać, tworząc różnorodną, ale spójną całość. Afrykański styl to głównie: drewno, wiklina, tkanina, kamień i ceramika, które toną w otaczającej je zieleni. Nie musimy jednak unikać metalu i tworzyw sztucznych, które w odpowiedniej formie wpiszą się w całość kompozycji. Powinniśmy wybierać naturalne barwy, które nawiążą do roślinności, piasku, drewna lub kości słoniowej. Świetnie sprawdzą się tu: zielenie, beże, brązy, ale także biel, złoto i czerń, która może być bazą ogrodowej przestrzeni. Wskazane są także etniczne wzory oraz motywy roślinne i zwierzęce.

*Rzeczywiste ceny produktów mogą być inne w zależności od przypisanego według lokalizacji lub wybranego przez Ciebie marketu OBI. W każdej chwili możesz zmienić przypisany market OBI korzystając z funkcjonalności Mój Market dostępnej w menu u góry strony. Ceny mogą ulegać zmianie ze względu na upływ czasu, co może wynikać z okresowej aktualizacji cen. Ostateczna cena zakupu produktów jest widoczna w koszyku zakupowym w chwili złożenia zamówienia i w chwili dokonania rezerwacji. Dotyczy wszystkich cen prezentowanych na poniższej stronie.

Meble ogrodowe w stylu afrykańskim

Wybierając meble do ogrodu w stylu safari, warto pamiętać, aby nawiązywały swym charakterem do natury i wpisywały się w całość projektu. Znajdzie się tu miejsce dla wygodnych foteli i wypoczynków z miękkimi poduchami, składanych krzeseł Pizana, stalowego stołu Amarillo i malutkich stolików Glenden. Nie chodzi jednak o to, aby używać wyłącznie drewna i wikliny. Z powodzeniem można wykorzystać technorattan, który jest wytrzymały i odporny na czynniki atmosferyczne. Ułatwia to znacznie użytkowanie mebli ogrodowych, które mogą pozostać w ogrodzie przez cały rok. Krzesła, fotele i kanapy wykonane z technorattanu są wygodne i eleganckie, a jednocześnie trwałe i uniwersalne. Aby nadać przestrzeni afrykańskiego stylu, możemy zdecydować się na komplet mebli Willmar lub Edna Rope, których stalowy stelaż owinięty jest efektownymi zielonymi i brązowymi linkami. Nie powinniśmy bać się także elementów wykonanych ze stali. W klimat safari lodge idealnie wpiszą się metalowe krzesła Amarillo z drewnem eukaliptusowym i stolik Pizana zwieńczony białym blatem. Duży stalowy stół zapewni odpowiednią ilość miejsca do zjedzenia pysznego śniadania lub urządzenia wieczornego przyjęcia ze znajomymi.

Naturalne dodatki w stylu safari

W stylu safari wskazane są motywy zwierzęce i roślinne, które przywodzą na myśl Afrykę. Świetnie sprawdzą się tu także etniczne wzory, wyraziste barwy i złote dodatki. Zadbajmy, aby w miejscu do wypoczynku znalazły się takie rzeczy, jak: poduszka dekoracyjna w liście, poduszka siedzisko okrągła i poduszka dekoracyjna liście pomarańczy. Zapewni to wygodę i podkreśli wyjątkowy afrykański styl przestrzeni. Na podłodze idealnie sprawdzi się różowym dywan tarasowy z motywem palmy, który sprawi, że przestrzeń będzie przytulniejsza. Planując taras lub ogród tropikalny, nie powinniśmy zapominać też o kwiatach doniczkowych. Możemy wykorzystać dużą donicę Fiorino, pleciony kosz Marti naturalny czarny lub ceramiczne osłonki Livia i Organic. Nie musimy ograniczać się do wyboru jednego koloru doniczek, a wybrać kilka różnych – ciekawą propozycją będzie donica Rodos i niewielka doniczka ceramiczna Tropik.

Pozostałe inspiracje z kategorii Ogród, TARAS I BALKON

POZOSTAŁE POMIESZCZENIA

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry