Jak urządzić balkon w stylu safari lodge?

Inspiracje balkon


Balkon safari lodge to miejska oaza, która swym charakterem nawiązuje do Afryki. W przestrzeni tej możemy wygodnie odpocząć, zapominając o codziennych obowiązkach. Styl afrykański to naturalne materiały, bujna roślinność i żywe kolory, które wyciszają i jednocześnie inspirują do działania. Jak zaaranżować balkon, aby uzyskać ciepły i lekko etniczny styl safari?

*Rzeczywiste ceny produktów mogą być inne w zależności od przypisanego według lokalizacji lub wybranego przez Ciebie marketu OBI. W każdej chwili możesz zmienić przypisany market OBI korzystając z funkcjonalności Mój Market dostępnej w menu u góry strony. Ceny mogą ulegać zmianie ze względu na upływ czasu, co może wynikać z okresowej aktualizacji cen. Ostateczna cena zakupu produktów jest widoczna w koszyku zakupowym w chwili złożenia zamówienia i w chwili dokonania rezerwacji. Dotyczy wszystkich cen prezentowanych na poniższej stronie.

Afrykański styl – jak urządzić balkon?

Urządzając balkon safari lodge powinniśmy postawić na inspiracje płynące z natury. Świetnie sprawdzą się tu drewniane meble, plecione kosze i liczne zielone rośliny w pięknych donicach. Zadbajmy również o naturalne tkaniny, które ocieplą całą przestrzeń i uzupełnią aranżację w stylu afrykańskim. Na balkonie z powodzeniem wykorzystamy zarówno motywy roślinne, jak i zwierzęce. Całość powinna przywodzić na myśl sawannę, na której czas zwalnia, a miejskie problemy znikają w gąszczu zieleni. Kolorami charakterystycznymi dla stylu safari są: zieleń, brąz, czerń, beż, biel oraz złoto. Warto wykorzystać różne odcienie tych barw, mieszając je z etnicznymi wzorami i drewnianymi dodatkami.

Meble w stylu safari

Balkonowe meble w afrykańskim stylu powinny być wykonane z drewna, rattanu lub imitacji naturalnych materiałów. Najlepiej będą wyglądały te w ciepłych barwach, które nawiążą do afrykańskiego słońca. Na większym balkonie idealnie sprawdzi się komplet Afenas, składający się z dwóch przestronnych foteli, wygodnej kanapy i małego, poręcznego stolika. Jasne drewno akacjowe w połączeniu z zielonymi poduchami świetnie wpisuje się w styl safari. Gratką dla prawdziwych koneserów designu jest jasny, wykonany z rattanu fotel MARTINIQUE. Uroku dodają mu szare, wygodne poduchy i niebanalny, kulisty kształt. Na podłodze możemy położyć okrągły dywan z juty a na nim postawić akacjowy stolik Barlyne. Stalowy stelaż zapewni mu dobrą stabilność, a jego blat pomieści nie tylko filiżanki z kawą, ale też nastrojowe świece lub etniczne figurki. Na stoliku sprawdzi się też mała, zielona donica Venus, w której posadzimy niewielką roślinę.


Dodatki w stylu afrykańskim

Wybierając dodatki na balkon, powinniśmy zwrócić uwagę na te, które nawiązują wzorami do afrykańskiego stylu. Ciekawą propozycją jest czarno-biała dekoracja metalowa naścienna Safari, która łączy motywy zwierzęce z asymetrycznymi wzorami. Tę niebanalną instalację możemy powiesić na ścianie lub drewnianej kratce. Sprawdzą się tu także nastrojowe latarenki i lampiony, świece oraz afrykańskie figurki z ceramiki. Nie można zapominać też o bujnej roślinności, która powinna być podstawą safari lodge. Warto wybrać kwiaty i rośliny o różnych wysokościach, aby stworzyć różnorodną kompozycję. Mniejsze okazy możemy umieścić w niewielkiej i białej donicy Venus, osłonce Satina ECO lub donicy Mars o nieregularnej fakturze. Do wyższych roślin warto wykorzystać plecione kosze, które świetnie wpisują się w styl safari. Jednym z nich jest kosz Martynika Pattern z czarnym wzorem, posiadający foliową wyściółkę. Dzięki temu ziemia i woda nie przedostaną się przez jego ścianki, co zabezpieczy balkon przed ewentualnym zabrudzeniem.

Pozostałe inspiracje z kategorii Ogród, TARAS I BALKON

POZOSTAŁE POMIESZCZENIA

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry