2020-10-23 04:35


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

SUBSTRAL Trawa samo zagęszczająca uniwersalna 3kg

Nr produktu: 3329836
 • Samo zagęszczanie trawy przez kłącza
 • Szybko zadarniania wolne powierzchnie i ubytki na trawniku
 • Tworzy zwartą, gęstą i bujną darń
Opis produktu
145,00
48,33 zł / kg

Cena zawiera VAT 8%, nie zawiera kosztów przesyłki.

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

19 produkty dostępne

Opis produktu

Nr produktu: 3329836

Unikalna na rynku trawa SAMO zagęszczająca przez kłącza. Rozrasta się przez kłącza na boki, tworząc gęsty trawnik na lata. W przeciwieństwie do zwykłych traw, trawa SAMO zagęszczająca rośnie inaczej. Z jednego wysianego nasiona trawy wyrasta jedna roślina - kępa. Dalej następuje jej wzrost, kępa się zagęszcza ALE to nie koniec procesu. Równocześnie bowiem kępa trawy wypuszcza poziomo w bok kłącza (rozłogi), z których wyrastają kolejne małe kępki trawy. Ten proces można przyrównać do ciągle rozrastającej się naturalnej, trawiastej sieci pędów, z których wyrastają coraz to nowe rośliny - kępy traw. Będzie on trwał dopóki nie zostanie zadarniona każda wolna powierzchnia, a przypadku dziur, uszkodzeń czy ubytków na trawniku, dopóki nie nastąpi samo regeneracja, czyli wypełnienie pustego miejsca nową trawą. Tak w skrócie następuje samo zagęszczanie i samo regenerowanie się trawnika. Dotyczy to zarówno zakładania trawnika, jak i renowacji trawnika i regeneracji. Ten rodzaj trawy (życica rozłogowa - RPR) do tej pory stosowany był na profesjonalnych boiskach piłkarskich, czy polach golfowych.
Opakowanie wystarcza na:
zakładanie: 150m2,
zagęszczanie: 300m2

Dane techniczne

Atrybuty produktu
Obszar zastosowania:Założenie nowego trawnika
Gatunek:Trawnik użytkowy
Zawartość wystarcza na ok.:150 m
Wymiary i waga (netto):
Waga:3,00 kg

Dostawa

Firma spedycyjna
Paczka (kurier)

Dostawa będzie realizowaną firmą kurierską. Koszty wysyłki różnią się w zależności od wagi oraz wymiarów wszystkich produktów w koszyku. W dniu dostawy otrzymasz SMS z informacją o planowanej godzinie doręczenia.
Zamów i odbierz

Zarezerwuj i odbierz w swoim markecie

Możesz też bezpłatnie zarezerwować produkty online. Będą gotowe do odbioru w wybranym przez Ciebie markecie OBI nawet w ciągu 4 godzin od złożenia zamówienia lub najpóźniej następnego dnia roboczego.

"Czy masz jakieś pytania dotyczące dostawy?"
Czy masz jakieś pytania dotyczące dostawy?

Możesz skontaktować się z naszą obsługą klienta pod adresem:

Tel: 800 624 624
Formularz kontaktowy

Czy masz jakieś pytania dotyczące dostawy?

Inni Klienci kupili również

Opinie (2)

 4 z 5
 • 5(1)
 • 4(0)
 • 3(1)
 • 2(0)
 • 1(0)

Czy już kupiłeś ten produkt? Prosimy, pozostaw nam swoją opinię.

„Wyraź swoją opinię!“

Sortuj według:

 • Sortuj według:
5

Ggyy (2020-06-30)

Dobre gatunki

Co mi się podoba: Dobrze się krzewi.

Co mi się nie podoba: Słabo i wolno rośnie w podsiewie.

Pierwsze kiełki wyszły po 8 dniach w temp 10-15C i od razu natrafiły na suszę, podlewane codziennie przetrwały około 2tyg do bardziej mokrej i ciepłej aury. Proces kiełkowania trwał książkowe 4tyg. Trawa w przygotowanej glebie zaczęła pięknie rosnąć, jednak tam gdzie była podsiana na starą i zniszczoną pracami remontowymi trawę niestety jej wzrost był słaby. Po 6tyg widać już było mocne krzewienie, w starych częściach ogrodu po 8 tyg. Po 10 tygodniach trawnik jest ładny i gęsty, miejscami zostały łyse placki (ulewa wymyła niektóre miejsca), nieśmiało puszcza rozłogi, ale na efekt trzeba czekać do wiosny w przyszłym roku, bo taki jest cykl życia kostrzew. Wymaga koszenia co 7-14 zależnie od teperatury i wilgotności. Generalnie są to bardzo dobre gatunki traw, ładnie się krzewią, po około 12 tyg tworzą już mocną darń. W cieniu i w starym trawniku wzrost i krzewienie jest wolniejsze, ale w efekcie końcowym jest znakomicie. Nawet nie ma co porównywać nawet do lepszych mieszanek innych firm. Warta swojej ceny.

0 lub

3

Ola (2019-07-02)

Przereklamowana

Co mi się podoba: Szybko wzeszła

Co mi się nie podoba: Cena bo produkt przeciętny

Przereklamowana. Rośnie jak każda, a 3 razy droższa od przeciętnej mieszanki. Ogromna ilość ziaren w ogóle nie wykiełkowała. Na 200m2 zużyłam 2 1/2 opak. po 3 kg, a efekt taki, że miejscami i tak łyse pola.

5 lub

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

 • Zamów i odbierz
 • Sprawdź dostępność w markecie
 • Szeroki wybór produktów
do góry