inspiracje-lazienka

drewno-w-lazience

Płytki drewnopodobne w łazience: z czym je połączyć?

Łazienka

Od kilku sezonów na ścianach i podłogach w łazience królują drewnopodobne płytki. Aranżacje dopełniają szafki umywalkowe, armatura, ceramika i łazienkowe akcesoria. Podpowiadamy, jak to wszystko połączyć, by stworzyć ponadczasowe wnętrze.

Zobacz wszystkie produkty

Płytki drewnopodobne – aranżacja inspirowana naturą

Drewnopodobne płytki są ponadczasowe i zawsze prezentują się elegancko. Niepowtarzalna struktura drewnianych słojów pozwala stworzyć wiele ciekawych aranżacji. Ich wykorzystanie w brązowej czy beżowej łazience pozwala otoczyć się naturą – kafle drewnopodobne można położyć zarówno na podłodze, jak i na ścianie.

Płytki drewnopodobne: jak je wybierać i łączyć?

Drewnopodobne płytki nie muszą zdobić wyłącznie podłogi, można wyłożyć nimi również ściany. Aby łazienka nie stała się monotonna, warto zastanowić się nad wykorzystaniem różnych barw płytek. Inna może być podłoga, a inne ściany. Ciekawym rozwiązaniem jest też wyłożenie podłogi i ściany do wysokości wanny płytkami imitującymi drewno, a na resztę ściany położyć płytki lub wodoodporną farbę w kontrastującym kolorze, np. białym, szarym, czarnym lub zielonym.

Całość dopełni dobrze dobrana armatura, ceramika i dodatki. Ciekawym zabiegiem będzie wprowadzenie do wnętrza np. umywalki nablatowej – okrągłej, prostokątnej lub owalnej – z nowoczesną, jednouchwytową baterią oraz wiszącej miskę WC.

Całość dopełni lustro. Może być prostokątne, okrągłe lub owalne. W minimalistycznej aranżacji sprawdzi się lustro z fazowanymi krawędziami, w industrialnej – w czarnej lub chromowanej ramie, w skandynawskiej – w drewnianej ramie.

Płytki drewnopodobne: przykładowe aranżacje

Z pewnością jest więcej rodzajów płytek drewnopodobnych niż gatunków drewna przystosowanych do łazienek. Masz zatem o wiele możliwości zrealizowania swojej wizji aranżacyjnej! Klasyczne propozycje to oczywiście styl skandynawski, styl rustykalny, łączenie motywu drewna z bielą i szarościami:

  • Płytki drewnopodobne w duecie z bielą – dzięki takiemu połączeniu stworzymy minimalistyczną, skandynawską łazienkę.
  • Płytki drewnopodobne w duecie z czernią – dzięki takiemu połączeniu stworzymy intrygujące nieszablonowe wnętrze w stylu industrialnym.
  • Płytki drewnopodobne w duecie z szarością – jasny szary i jasne płytki drewnopodobne pozwolą stworzyć wnętrze w stylu skandynawskim; ciemne, nasycone odcienie szarości w połączeniu z drewnopodobnymi płytkami w miodowym lub ciemnym stworzą aranżacje w stylu rustykalnym.
  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry