Asortyment

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

3d Planer - Instrukcja

Jak działa OBI Planer 3D?

podstawowe informacje
OBI Planer 3D jest prostym narzędziem, które pozwala szybko zaprojektować kuchnie.
Sterowanie widokiem

1. Ustawienia widoku możesz zmieniać za pomocą „kostki” widocznej w prawym górnym rogu. Ścianki kostki oznaczone literą to najważniejsze ściany pomieszczenia (np. sufit lub ściany boczne).

2. Widok możesz zmieniać też kursorem myszy. Przyciśnij prawy przycisk myszy, aby przesunąć widok: w prawo – w lewo lub w górę – w dół. Naciśnięcie lewo przycisku myszy pozwoli Ci obrócić widok w dowolnym kierunku.

Górny pasek narzędzi

W prawym górnym rogu na białym tle znajdują się narzędzia, które pozwolą Ci dopracować wygląd Twojego pomieszczenia. Możesz za ich pomocą dodać ściany działowe.

Na pomarańczowym tle są kategorie produktów. Zmieniając je uzyskujesz dostęp do różnych opcji projektowania, które ułatwią Ci realizację Twojego projektu.

Dolny pasek narzędzi

Na dole ekranu znajdziesz czarny pasek. W lewym rogu znajdziesz podstawowe funkcje.

Kwadrat z m2 to metraż pomieszczenia. Możesz go włączyć lub wyłączyć.

Linijka służy do zmierzenia odległości między wybranymi przez Ciebie punktami.

Minus i plus pozwala przybliżyć lub oddalić widok.

Menu po prawej stronie

Po prawej stronie znajdziesz różne elementy i produkty, które możesz dodać do swojego projektu. Znajdziesz tam np. drzwi, okna lub szafki.

Pamiętaj: każdy dodany element w projekcie ma unikalne opcje, możesz je sprawdzić najeżdżając kursorem na ikonę. Wyświetli Ci się informacja, do czego służy dana opcja.

Krok 1

Wybierz kształt pomieszczenia

1. Ustawienia widoku możesz zmieniać za pomocą „kostki” widocznej w prawym górnym rogu. Ścianki kostki oznaczone literą to najważniejsze ściany pomieszczenia (np. sufit lub ściany boczne).

2. Widok możesz zmieniać też kursorem myszy. Przyciśnij prawy przycisk myszy, aby przesunąć widok: w prawo – w lewo lub w górę – w dół. Naciśnięcie lewo przycisku myszy pozwoli Ci obrócić widok w dowolnym kierunku.

Krok 2

Dopasuj kształt pomieszczenia

Jeżeli Twoja kuchnia ma niestandardowy kształt możesz go odwzorować w swoim projekcie.

Przejdź do zakładki “ściany, drzwi i okna”, kliknij opcję “rysuj ścianę” i stwórz ścianę działową w docelowym miejscu. Umieść kursor na projekcie pomieszczenia, kliknij lewy przycisk myszy, a następnie przeciągnij w kierunku, w którym powinna biec.

Krok 3

Dodaj okna i drzwi

W menu po prawej stronie znajdziesz okna i drzwi. Wybierz odpowiedni styl i wymiary, a następnie wstaw je w odpowiednim miejscu.

Elementy można swobodnie przesuwać (znaczek „ręka”), odznaczać („krzyżyk”) lub usuwać (zaznacz element i kliknij w znaczek „śmietnika” w dolnym pasku menu).

Okna i drzwi nie zostaną uwzględnione w liście produktów i w kosztorysie.

Krok 4

Wybierz szafki

W menu po prawej stronie znajdziesz dostępne szafki.

Wybierz interesujący Cię model i rodzaj szafek a następnie określ grubość i kolor blatów (opcje dostępne w górnym menu).

Po umieszczeniu produktu w oknie projektowania, rozwinie się nowe menu. Pozwoli ono dowolnie przesuwać lub obracać szafki w dowolnym kierunku.

Krok 5

Wygląd ścian i podłogi

W menu po prawej stronie znajdziesz płytki.

Wybierz z menu interesujący Cię wzór i przeciągnij płytkę na ścianę lub podłogę. Automatycznie zostanie wyłożona nią cała powierzchnia.

Jeżeli nie chcesz wyłożyć płytkami całej powierzchni skorzystaj z opcji dostępnych w górnym pasku menu. Ustawisz za ich pomocą kierunek, ilość i sposób ułożenia płytek na ścianie.

Krok 6

Dopasuj oświetlenie

W menu po prawej stronie znajdziesz oświetlenia.

W górnym menu masz możliwość włączenia lub wyłączenia lamp oraz dopasowania intensywności oświetlenia w pomieszczeniu.

Nie wszystkie wzory są dostępne w OBI. Pełną ofertę oświetlenia znajdziesz w naszym sklepie.

Krok 7

Dodaj wyposażenie i dekoracje

Na koniec uzupełnij swoją kuchnie o niezbędne półki, grzejniki, zlewozmywak, armaturę i sprzęt AGD. Znajdują się w prawym menu („Wyposażenie”).

Dekoracje i inne dodatki znajdziesz w zakładce „Dekoracje”.

Nie wszystkie wzory są dostępne w OBI. Pełną ofertę wyposażenia znajdziesz w naszym sklepie.

Krok 8

Zapisz projekt i listę produktów

Zapisz projekt na swoim komputerze a wraz z nim listę potrzebnych produktów. Możesz do niego wrócić. Wystarczy, że otworzysz zapisany projekt w aplikacji OBI Planer 3D.

Jeżeli chcesz skonsultować swój projekt z naszymi projektantami, możesz też zapisać ID projektu i przy wizycie w naszym punkcie projektowania podać go naszemu ekspertowi. Wraz z naszym projektantem dopracujesz projekt i skompletujesz dodatkowy asortyment.

Do góry