3d Planer - Instrukcja

Jak działa OBI Planer 3D?

podstawowe informacje
OBI Planer 3D jest prostym narzędziem, które pozwala szybko zaprojektować kuchnie.
Sterowanie widokiem

1. Ustawienia widoku możesz zmieniać za pomocą „kostki” widocznej w prawym górnym rogu. Ścianki kostki oznaczone literą to najważniejsze ściany pomieszczenia (np. sufit lub ściany boczne).

2. Widok możesz zmieniać też kursorem myszy. Przyciśnij prawy przycisk myszy, aby przesunąć widok: w prawo – w lewo lub w górę – w dół. Naciśnięcie lewo przycisku myszy pozwoli Ci obrócić widok w dowolnym kierunku.

Górny pasek narzędzi

W prawym górnym rogu na białym tle znajdują się narzędzia, które pozwolą Ci dopracować wygląd Twojego pomieszczenia. Możesz za ich pomocą dodać ściany działowe.

Na pomarańczowym tle są kategorie produktów. Zmieniając je uzyskujesz dostęp do różnych opcji projektowania, które ułatwią Ci realizację Twojego projektu.

Dolny pasek narzędzi

Na dole ekranu znajdziesz czarny pasek. W lewym rogu znajdziesz podstawowe funkcje.

Kwadrat z m2 to metraż pomieszczenia. Możesz go włączyć lub wyłączyć.

Linijka służy do zmierzenia odległości między wybranymi przez Ciebie punktami.

Minus i plus pozwala przybliżyć lub oddalić widok.

Menu po prawej stronie

Po prawej stronie znajdziesz różne elementy i produkty, które możesz dodać do swojego projektu. Znajdziesz tam np. drzwi, okna lub szafki.

Pamiętaj: każdy dodany element w projekcie ma unikalne opcje, możesz je sprawdzić najeżdżając kursorem na ikonę. Wyświetli Ci się informacja, do czego służy dana opcja.

Krok 1

Wybierz kształt pomieszczenia

1. Ustawienia widoku możesz zmieniać za pomocą „kostki” widocznej w prawym górnym rogu. Ścianki kostki oznaczone literą to najważniejsze ściany pomieszczenia (np. sufit lub ściany boczne).

2. Widok możesz zmieniać też kursorem myszy. Przyciśnij prawy przycisk myszy, aby przesunąć widok: w prawo – w lewo lub w górę – w dół. Naciśnięcie lewo przycisku myszy pozwoli Ci obrócić widok w dowolnym kierunku.

Krok 2

Dopasuj kształt pomieszczenia

Jeżeli Twoja kuchnia ma niestandardowy kształt możesz go odwzorować w swoim projekcie.

Przejdź do zakładki “ściany, drzwi i okna”, kliknij opcję “rysuj ścianę” i stwórz ścianę działową w docelowym miejscu. Umieść kursor na projekcie pomieszczenia, kliknij lewy przycisk myszy, a następnie przeciągnij w kierunku, w którym powinna biec.

Krok 3

Dodaj okna i drzwi

W menu po prawej stronie znajdziesz okna i drzwi. Wybierz odpowiedni styl i wymiary, a następnie wstaw je w odpowiednim miejscu.

Elementy można swobodnie przesuwać (znaczek „ręka”), odznaczać („krzyżyk”) lub usuwać (zaznacz element i kliknij w znaczek „śmietnika” w dolnym pasku menu).

Okna i drzwi nie zostaną uwzględnione w liście produktów i w kosztorysie.

Krok 4

Wybierz szafki

W menu po prawej stronie znajdziesz dostępne szafki.

Wybierz interesujący Cię model i rodzaj szafek a następnie określ grubość i kolor blatów (opcje dostępne w górnym menu).

Po umieszczeniu produktu w oknie projektowania, rozwinie się nowe menu. Pozwoli ono dowolnie przesuwać lub obracać szafki w dowolnym kierunku.

Krok 5

Wygląd ścian i podłogi

W menu po prawej stronie znajdziesz płytki.

Wybierz z menu interesujący Cię wzór i przeciągnij płytkę na ścianę lub podłogę. Automatycznie zostanie wyłożona nią cała powierzchnia.

Jeżeli nie chcesz wyłożyć płytkami całej powierzchni skorzystaj z opcji dostępnych w górnym pasku menu. Ustawisz za ich pomocą kierunek, ilość i sposób ułożenia płytek na ścianie.

Krok 6

Dopasuj oświetlenie

W menu po prawej stronie znajdziesz oświetlenia.

W górnym menu masz możliwość włączenia lub wyłączenia lamp oraz dopasowania intensywności oświetlenia w pomieszczeniu.

Nie wszystkie wzory są dostępne w OBI. Pełną ofertę oświetlenia znajdziesz w naszym sklepie.

Krok 7

Dodaj wyposażenie i dekoracje

Na koniec uzupełnij swoją kuchnie o niezbędne półki, grzejniki, zlewozmywak, armaturę i sprzęt AGD. Znajdują się w prawym menu („Wyposażenie”).

Dekoracje i inne dodatki znajdziesz w zakładce „Dekoracje”.

Nie wszystkie wzory są dostępne w OBI. Pełną ofertę wyposażenia znajdziesz w naszym sklepie.

Krok 8

Zapisz projekt i listę produktów

Zapisz projekt na swoim komputerze a wraz z nim listę potrzebnych produktów. Możesz do niego wrócić. Wystarczy, że otworzysz zapisany projekt w aplikacji OBI Planer 3D.

Jeżeli chcesz skonsultować swój projekt z naszymi projektantami, możesz też zapisać ID projektu i przy wizycie w naszym punkcie projektowania podać go naszemu ekspertowi. Wraz z naszym projektantem dopracujesz projekt i skompletujesz dodatkowy asortyment.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry