2020-09-26 14:44


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Żywe kamienie (Lithops )

Nr produktu: 1803279
 • Stanowisko jasne do bardzo słonecznego
 • Podłoże podlewane oszczędnie, umiarkowanie
 • Różnorodne formy przypominające kamienie
Opis produktu
 
6,99
6,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

niedostępny

Polecamy także

Opis produktu

Nr produktu: 1803279

Cechy

Żywe kamienie (Lithops) to niewielkie rośliny, których uprawa jest bardzo łatwa. Są miniaturowymi sukulentami o różnorodnych formach przypominających kamienie. Pochodzą z tropikalnych obszarów Afryki Południowej. Roślina wymaga słonecznego stanowiska. Lithops latem dobrze czuje się na zewnątrz w miejscu osłoniętym przed deszczem, zaś zimą w chłodnym pomieszczeniu o temperaturze ok. 10 - 12°C.

Zastosowanie

Lithops żywe kamienie mają charakter dekoracyjny. Ze względu na swój efektowny wygląd doskonale nadają się do pomieszczeń, gdzie hodowane są w donicach, skrzynkach lub pojemnikach. Świetnie sprawdzają zarówno w salonach mieszkań prywatnych, jak i biurach, sklepach, restauracjach czy innych miejscach reprezentacyjnych. Żywe kamienie mogą być także oryginalnym prezentem na wiele okazji.

Zalety

Sukulenty polecane są jako kwiaty dla osób, które nie mają czasu na regularne i czasochłonne pielęgnowanie roślin. Żywy kamień potrzebuje podlewania tylko latem. Powinno być ono skąpe, ponieważ nadmiar wody spowoduje pękanie liści. W okresie zimy podlewanie nie jest w ogóle potrzebne. Żywe kamienie Lithops dostępne są w OBI w wyjątkowo atrakcyjnej cenie!

Wymiary i waga (netto):
Waga:200 g
Wysokość:7,0 cm
Szerokość:5,5 cm
Głębokość / Grubość:5,5 cm

Inni Klienci kupili również

Opinia (1)

 5 z 5
 • 5(1)
 • 4(0)
 • 3(0)
 • 2(0)
 • 1(0)

Czy już kupiłeś ten produkt? Prosimy, pozostaw nam swoją opinię.

„Wyraź swoją opinię!“

5

JoAnn77PL (2020-03-11)

Super kamyczki - pod warunkiem...

Co mi się podoba: Łatwość utrzymania

Co mi się nie podoba: Były przelane w sklepie

Lithopsy są wyjątkową odmianą sukulentów. Kupiłam je 1,5 miesiąca temu w markecie Obi - były niemiłosiernie przelane wodą. W domu osuszyłam glebę, dodałam perlitu i stosuję lampkę z żarówką LED 'grow' (czerwono-niebieskie światło) na noc. NIE PODLEWAM ani odrobiny. Lithopsy odwdzięczają się stałym odświeżaniem - już 3 razy zrzuciły zewnętrzną część i pojawiły się świeże, nowe kamyczki :)

5 lub

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

 • Zamów i odbierz
 • Sprawdź dostępność w markecie
 • Szeroki wybór produktów
do góry