2021-01-27 10:47


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Selenicereus Królowa Jednej Nocy don. 14cm

Nr produktu: 6468243
  • Oryginalny pokrój
  • Bardzo długie, cienkie, żebrowane pędy pokryte cierniami
  • Olśniewające kwitnienie
  • roślina niewymagająca, łatwa w uprawie
Opis produktu
 
69,99
69,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 6468243

Selenicereus grandiflorus to nietuzinkowy kaktus, występujący naturalnie na terenach Meksyku, Ameryki Środkowej i Ameryki Południowej. Ze względu na oryginalne kwiaty, których niezwykłą urodę możemy podziwiać jedynie od zmierzchu do świtu, gatunek ten bywa również nazywany Królową Jednej Nocy. Roślina zachwyca ciekawym pokrojem oraz olśniewającym kwitnieniem. Wytwarza niebiesko-zielone, sztywne, cienkie, żebrowane, bardzo długie pędy, pokryte drobnymi, żółtymi cierniami. Mają one około 3 cm średnicy i potrafią osiągać nawet do 5 m długości. Pędy mogą swobodnie zwisać lub wspinać się po rozmaitych podporach za pomocą korzeni czepnych. W ciągu najdłuższych dni w roku (czerwiec-lipiec) Selenicereus grandiflorus wytwarza okazałe kwiaty o egzotycznym wyglądzie i zniewalającym, słodkim, waniliowym zapachu. Duże, białe kwiaty, średnicy około 30 cm, zjawiskowo prezentują się wśród fantazyjnie powyginanych pędów. Ich zewnętrzne płatki są wąskie, długie w odcieniach brązu, pomarańczu i żółci, natomiast wewnętrzne płatki kwiatu są krótsze, szersze o pięknej, śnieżnobiałej barwie. Po całkowitym rozkwitnięciu kwiaty utrzymują się tylko przez jedną noc. W odpowiednich warunkach roślina zakwita kilka razy w sezonie. Selenicereus wielkokwiatowy jest gatunkiem kolekcjonerskim polecanym miłośnikom wyjątkowych roślin egzotycznych.

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry