inspiracje-taras-i-balkon

urzadzenie-tarasu-w-ogrodzie

Garść pomysłów na urządzenie tarasu w ogrodzie

Taras i balkon

Duży ogród przed domem zachęca do zbudowania tarasu. Kiedy będziesz urządzać to miejsce letniego wypoczynku i spotkań w gronie rodziny czy przyjaciół, pomyśl o nim jak o przedłużeniu salonu, płynnym przejściu z domu do ogrodu.

Zobacz wszystkie produkty

Jak urządzić taras: pomysł na stylowy taras

Im więcej miejsca masz do zagospodarowania na taras, tym lepiej. Wiedz jednak, że taras powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Dla miłośników gotowania na powietrzu przyda się miejsce na grill, dla kochających zdrową słoneczną opaleniznę – przestrzeń, w której można ustawić wygodne leżaki lub rozwiesić ogrodowy hamak. Amatorzy leniwych letnich poranków z lemoniadą i książką mogą pomyśleć o ogrodowej huśtawce z chroniącym przed słońcem baldachimem lub osłoniętej markizą czy parasolem kanapie z technorattanu, z wygodnymi poduchami.

Przestrzeń do wspólnego biesiadowania – wybór mebli ogrodowych

Latem pogoda potrafi być kapryśna. Zadbaj więc, by Twoje meble ogrodowe były nie tylko ładne, lecz także:

  • odporne na działanie warunków atmosferycznych;
  • łatwe w czyszczeniu i niewymagające konserwacji;
  • składane bądź wielofunkcyjne (przy niewielkim tarasie).

Zawsze piękne i ponadczasowe będą meble z solidnego drewna. Jednak zwolenników nowoczesności mogą bardziej zadowolić meble z technorattanu. Są idealne na każdą pogodę, ponieważ technorattan dobrze znosi wilgoć.

Osłona przed słońcem – parasole, markizy, baldachimy, żagiel

Kąpiel słoneczna nie może trwać wiecznie. Warto mieć specjalnie wydzielone, zacienione miejsce na tarasie, w którym można odpocząć od słonecznego żaru. Na dużej przestrzeni świetnym rozwiązaniem będzie parasol. Na mniejszej podstawa parasola ogrodowego może zająć zbyt dużo miejsca, wtedy warto pomyśleć o rozsuwanej markizie lub rozpostartym między drzewami żaglu. Warto też zaopatrzyć się w rozkładany namiot ogrodowy.

Taras – aranżacje z roślinami

Wspaniałą ochroną przed upałem będzie także drewniana pergola lub trejaż porośnięty gęstym pnączem. Odpowiednio zaaranżowane rośliny będą stanowić płynne przejście wprost do dużego przydomowego ogrodu. Ustawiona w ich cieniu ława lub technorattanowa kanapa wraz z kawowym stolikiem stworzą klimat do swobodnej rozmowy i popołudniowej drzemki na świeżym powietrzu. Podobną rolę odegra też ogrodowy hamak rozpięty pod zadaszeniem z pergoli.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry