inspiracje-taras-i-balkon

pomysl-na-urzadzenie-waskiego-balkonu

Pomysły na urządzenie wąskiego balkonu

Taras i balkon

Czy można mieć własny ogródek wysoko w bloku? Czy można odpocząć na powietrzu, praktycznie bez wychodzenia z domu? Naturalnie! I wcale nie potrzeba do tego wiele miejsca. Wystarczy najzwyklejszy balkon w bloku.

Zobacz wszystkie produkty

Jak rozsądnie zagospodarować małą przestrzeń balkonu?

Kto najczęściej korzysta z balkonu – dorośli, a może dzieci? Często potrzebny będzie kompromis. Urządzenie wąskiego balkonu tak, aby dwa pokolenia mogły przebywać na nim jednocześnie i każde miało miejsce dla siebie, jest możliwe. I wcale nie musi to być bardzo długi balkon.

Wybór mebli na mały balkon w bloku

By miło spędzić czas, nie potrzeba wiele. W przypadku niewielkiej przestrzeni warto rozejrzeć się za rozwiązaniami, które projektowane są z myślą o właśnie takich miejscach, np. składane stoliki i krzesła, meble modułowe czy meble wielofunkcyjne.

Składane krzesła i stoliki są łatwe w przechowywaniu – złożone zajmują mało miejsca, a rozłożone świetnie sprawdzą się podczas wieczorów spędzanych w towarzystwie. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są też stoliki mocowane do poręczy balkonowej, które zostawiają więcej miejsca na nogi.

Funkcję siedziska może również pełnić niewielka skrzynia ogrodowa, która ma w środku dodatkowy schowek, np. do przechowywania poduszek i koców, zabawek czy narzędzi ogrodniczych. Przed słońcem ochroni domowników i gości rozkładany parasol, żagiel lub wysuwana markiza.

Sprytne patenty na mały balkon

Balkon – przestrzeń dla wieczornego relaksu – w dzień może pełnić funkcje czysto praktyczne, np. być miejscem do suszenia prania. Będą wtedy pomocne:

  • składane stoliki i krzesła bądź tzw. meble sztaplowane – można je wkładać jedno w drugie;
  • stolik 2w1 – może służyć jako suszarka na pranie lub stolik na balkon;
  • duża skrzynia – zależnie od wysokości i potrzeb może służyć za stolik albo wygodne siedzisko;
  • meble na kółkach – umożliwią szybkie przegrupowanie całej aranżacji lub jej zmianę.

Wystrój małego balkonu: doniczki, kwiaty

Mimo pewnych ograniczeń pole do popisu zawsze jest spore. Ozdobne kosze, donice lub pojemniki (pełne roślin kwitnących, ziół, a nawet warzyw), tworzące wspomniany wyżej kącik ogrodowy, mogą:

  • stać na posadzce;
  • znajdować się na stojących lub wiszących kwietnikach;
  • wisieć w skrzynkach na balustradzie lub stać na parapecie.

Strefę ogrodu dodatkowo uatrakcyjni wykładzina – sztuczna trawa.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry