inspiracje-taras-i-balkon

nowoczesny-balkon-w-szarosciach

Nowoczesny taras w szarościach

Taras i balkon

Styl nowoczesny daje ogromne pole do popisu w kwestii aranżacji przestrzeni. Akcesoria, tkaniny i dodatki to elementy, za pomocą których możemy diametralnie odmienić wygląd balkonu. Zawsze jednak dobrze będą prezentować się klasyczne szarości: jak urządzić balkon w takiej palecie kolorystycznej?

Zobacz wszystkie produkty

Meble ogrodowe w stylu skandynawskim

Najważniejszy element wyposażenia tarasu to meble ogrodowe. Możesz wybrać np. meble drewniane lub technorattanowe. Dokonując wyboru zwróć uwagę na architekturę otoczenia, kolorystykę budynku i nawierzchnię tarasu. Obecnie modne są meble w stylu skandynawskim, utrzymane w odcieniach szarości. Świetnym pomysłem na ich ożywienie jest dodanie kolorowych poduszek. Jak natomiast łączyć ze sobą różne odcienie szarego? Najlepiej na zasadzie kontrastu – jeśli podłoga jest jasna, wykonana np. z kamienia naturalnego bądź gresu wybierz grafitowe lub ciemnoszare meble i odwrotnie.

Donice na balkon

Doniczki na balkon służą nie tylko do uprawy roślin, lecz także są elementem dekoracyjnym – mają podkreślać styl i uzupełniać aranżację. Możesz wybierać je tak, aby swoją kolorystyką i materiałami pasowały do mebli, a kontrastowały z nawierzchnią balkonu. Nie przesadzaj z formą – to roślina ma być elementem przyciągającym uwagę.

Do stylu skandynawskiego pasują donice drewniane, doniczki z palet, ceramiczne i pojemniki z technorattanu. Oryginalnie prezentują się też surowe donice z betonu ozdobnego. Ze uwagi na wygodę takiego rozwiązania, warto rozważyć też zakup nowoczesnych skrzynek balkonowych z nawadnianiem.

Oświetlenie ogrodowe na balkon w stylu skandynawskim

Oświetlenie na balkonie czy tarasie nie tylko buduje atmosferę, lecz także przyziemne, praktyczne zastosowanie. Wybieraj źródła światła tak, by nie tylko tworzyły klimatyczny nastrój, lecz także oświetlały najważniejsze punkty w przestrzeni i ułatwiały korzystanie z balkonu po zmroku.

Niezależnie od stylu aranżacji balkonu warto zainstalować klimatyczne oświetlenie, np. ozdobne girlandy. Możesz też wybrać lampy solarne, oszczędzając w ten sposób na rachunkach. Jeśli lubisz nowoczesne rozwiązania, kup donice, które mają wbudowany system oświetlenia.

Dodatki – aranżacja balkonu w stylu skandynawskim

Zarówno balkony w stylu nowoczesnym, jak i skandynawskim aranżuje się w sposób stonowany. Postaw zatem nie tylko na spokojną kolorystykę (odcienie szarości i zieleń), lecz także ograniczoną liczbę dodatków. Głównymi elementami dekoracyjnymi niech będą rośliny uprawiane w stylowych pojemnikach. Zieleń pnąca przyda się natomiast, gdy nie wiesz, czym zasłonić brzydką ścianę, a nie możesz podjąć się jej remontu. Funkcję dekoracyjną i praktyczną będzie pełnić osłona na balkon, np. z technorattanu.

Balkon w stylu skandynawskim jest stylowy, estetyczny i modny. Warto urządzić go w stonowanych odcieniach szarości i stworzyć przytulny kącik przeznaczony do relaksu.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry