inspiracje-pokoj

aranzacja-domowego-biura

Aranżacja domowego biura

Pokój

Pracujesz zdalnie lub prowadzisz firmę we własnym domu? Chcesz zaaranżować wygodną i funkcjonalną strefę do realizacji obowiązków służbowych? Dowiedz się, jak urządzić biuro w domu. Poznaj praktyczne rozwiązania, które pomogą Ci osiągnąć odpowiedni efekt niewielkim nakładem pracy, czasu i funduszy. Podpowiadamy Ci, na co warto postawić, wykonując niewielki remont.

Zobacz wszystkie produkty

4 najważniejsze elementy domowego biura: wygoda, kolorystyka, światło i organizacja

Twój prywatny gabinet to strefa, która ma sprzyjać kreatywności, produktywności i skupieniu. Dlatego:

  • zapewnij sobie wygodne biurko i komfortowy fotel;
  • niezależnie od tego, czy masz duży, czy mały gabinet w domu – porządek w dokumentach, niezbędne narzędzia i przybory w jednym miejscu to podstawa dobrej organizacji pracy, a pomogą ci w tym np. regały, szafki, pudła, segregatory;
  • ważnym aspektem jest oświetlenie – powinno być dopasowane do charakteru Twojej pracy i miejsca;
  • uniwersalne kolory do biura to odcienie bieli, szarości i beże.

Kolorystyka w domowym biurze

Duży wpływ na efektywność Twojej pracy mają kolory ścian w biurze. Do zadań wymagających koncentracji i analitycznego myślenia odpowiednie są spokojne i stonowane odcienie beżu, błękitu lub szarości. Kiedy brakuje Ci energii i stymulacji do aktywności, zdecyduj się na barwę żółtą. Jeśli potrzebujesz skupienia i spokoju podczas pracy, a do tego często przyjmujesz klientów i zleceniodawców, wybierz na ściany beże i ciepłe brązy. Barwy te dodatkowo wprowadzają atmosferę bezpieczeństwa i budują zaufanie. Odważniejsze i żywsze kolory ścian sprawdzają się z kolei przy zadaniach artystycznych.

W spokojną aranżację biura w domu świetnie wkomponuje się biały kamień dekoracyjny przypominający cegłę, czyli gipsowa płytka połączona z fugą, prosta w montażu. Nie tylko rozświetli ona wnętrze, lecz także pomoże urządzić je zgodnie z najnowszymi trendami. Dla kontrastu możesz wstawić drzwi w kolorze antracytu wpisujące się w obowiązujący design użytkowy, z satynowaną szybą, która zapewni Ci prywatność. Wybierz harmonizującą z wnętrzem jasną podłogę, np. dębowe deski.

Światło w domowym biurze – ciekawe rozwiązania

  • Jeśli możesz, zapewnij sobie maksymalny dostęp naturalnego światła.
  • Jeżeli masz je w ograniczonym zakresie, zadbaj o to, aby nie zabrakło bezpośredniego oświetlenia biurka lub innego mebla, przy którym pracujesz. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie np. prosta lampka biurkowa.
  • Zamontuj dodatkowe punkty świetlne na ścianie, np. plafon ledowy.

Dodatki do domowego biura: jak je wybierać i łączyć?

Realizując swój pomysł na gabinet w domu, uwzględnij obrazy lub dekoracyjne ramki. Gdy pomalujesz ściany barwami chłodnymi, możesz ocieplić atmosferę drewnianymi akcesoriami i roślinami. W otoczeniu tych ostatnich będzie Ci się lepiej pracowało. Na jasnej podłodze rozłóż kontrastujący z nią dywan. Możesz też wybrać nieliczne dodatki w ciepłych, dodających energii barwach.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry