inspiracje-oswietlenie

swiateczne

oswietlenie-swiateczne

Oświetlenie świąteczne

Oświetlenie

Dekoracyjne oświetlenie świąteczne jest niezbędne do stworzenia magicznego bożonarodzeniowego klimatu. Dzięki lampkom, girlandom, kurtynom i łańcuchom LED otaczająca nas przestrzeń zyskuje piękną oprawę i zachęca do radosnego świętowania w gronie najbliższych. Warto pamiętać o tym, że lampki świąteczne mogą zawisnąć nie tylko na choince, lecz także w różnych częściach domu, balkonu czy tarasu. Podpowiadamy, jak za pomocą światła udekorować dom na święta.

Zobacz wszystkie produkty

Oświetlenie świąteczne we wewnętrzach – pomysły i inspiracje

Lampki choinkowe to bez wątpienia najpopularniejszy rodzaj oświetlenia świątecznego. Dzięki nim drzewko bożonarodzeniowe zyskuje efektowną oprawę świetlną. Aby jeszcze lepiej poczuć świąteczny klimat, warto rozmieścić różne rodzaje dekoracyjnego oświetlenia w całym domu. Mogą to być zwyczajne lampki choinkowe albo girlandy czy kurtyny świetlne.

Gdzie je zamontować? Lampki choinkowe mogą zawisnąć na karniszach, ramach luster, domowych biblioteczkach czy komodach. Kurtyny świetlne czy świąteczne lampki z efektem deszczu świetnie będą się prezentowały np. w oknie, spływając efektowanie po firankach czy zasłonach.

Oświetlenie świąteczne na zewnątrz

Mistrzami w tworzeniu świetlnych dekoracji bożonarodzeniowych na zewnątrz są Amerykanie, u nich to już tradycja. U nas moda na dekorowanie tarasów, ogrodów, balkonów i elewacji pojawiła się w latach 90., od tego czasu z roku na roku tylko przybiera na sile.

Jak zatem przystroić dom czy balkon na święta? Na rynku jest bardzo duży wybór świątecznych lampek: zwyczajne i ledowe, jednobarwne i różnokolorowe, o ciepłej i zimnej barwie, a przede wszystkim w różnych rozmiarach i kształtach. Lampki z efektem deszczu albo imitujące lodowe sople można zawiesić na granicy dachu i elewacji, można też nimi ozdobić ganek czy barierkę balkonu. Węże lodowe można opleść wokół kolumn czy barierek, świetlne kurtyny powiesić na fragmencie elewacji czy w oknie, a lampki choinkowe mogą rozświetlić rośliny na balkonie czy tarasie.

Oświetlenie świąteczne – jak wybrać najlepsze?

Wybierając oświetlenie, trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Po pierwsze, na spójność przygotowywanej przez nas aranżacji. Jeśli chcemy w świątecznej aranżacji wykorzystać różne rodzaje świetlanych dekoracji, to warto postawić na ten sam kolor i tę samą barwę światła (ciepłą, zimną lub neutralną). Jeśli zaś chcemy, by nasza dekoracja była różnobarwna, to najlepiej zdecydować się na jeden rodzaj oświetlenia, np. lampki z efektem deszczu.

Po drugie, na bezpieczeństwo. Powinniśmy kupować lampki z atestami bezpieczeństwa. W przypadku oświetlenia zewnętrznego trzeba wziąć pod uwagę szczelność (co najmniej IP 44), izolację (symbol podwójnego kwadratu) i niepalność (symbol trójkąta z odwróconą literą F). Po trzecie, na energooszczędność. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się dekoracje świetlne wyposażone w diody LED, które pobierają bardzo mało prądu i są mało awaryjne.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry