Asortyment

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

inspiracje-oswietlenie

swiateczne

oswietlenie-swiateczne

Oświetlenie świąteczne

Oświetlenie

Dekoracyjne oświetlenie świąteczne jest niezbędne do stworzenia magicznego bożonarodzeniowego klimatu. Dzięki lampkom, girlandom, kurtynom i łańcuchom LED otaczająca nas przestrzeń zyskuje piękną oprawę i zachęca do radosnego świętowania w gronie najbliższych. Warto pamiętać o tym, że lampki świąteczne mogą zawisnąć nie tylko na choince, lecz także w różnych częściach domu, balkonu czy tarasu. Podpowiadamy, jak za pomocą światła udekorować dom na święta.

Zobacz wszystkie produkty

Oświetlenie świąteczne we wewnętrzach – pomysły i inspiracje

Lampki choinkowe to bez wątpienia najpopularniejszy rodzaj oświetlenia świątecznego. Dzięki nim drzewko bożonarodzeniowe zyskuje efektowną oprawę świetlną. Aby jeszcze lepiej poczuć świąteczny klimat, warto rozmieścić różne rodzaje dekoracyjnego oświetlenia w całym domu. Mogą to być zwyczajne lampki choinkowe albo girlandy czy kurtyny świetlne.

Gdzie je zamontować? Lampki choinkowe mogą zawisnąć na karniszach, ramach luster, domowych biblioteczkach czy komodach. Kurtyny świetlne czy świąteczne lampki z efektem deszczu świetnie będą się prezentowały np. w oknie, spływając efektowanie po firankach czy zasłonach.

Oświetlenie świąteczne na zewnątrz

Mistrzami w tworzeniu świetlnych dekoracji bożonarodzeniowych na zewnątrz są Amerykanie, u nich to już tradycja. U nas moda na dekorowanie tarasów, ogrodów, balkonów i elewacji pojawiła się w latach 90., od tego czasu z roku na roku tylko przybiera na sile.

Jak zatem przystroić dom czy balkon na święta? Na rynku jest bardzo duży wybór świątecznych lampek: zwyczajne i ledowe, jednobarwne i różnokolorowe, o ciepłej i zimnej barwie, a przede wszystkim w różnych rozmiarach i kształtach. Lampki z efektem deszczu albo imitujące lodowe sople można zawiesić na granicy dachu i elewacji, można też nimi ozdobić ganek czy barierkę balkonu. Węże lodowe można opleść wokół kolumn czy barierek, świetlne kurtyny powiesić na fragmencie elewacji czy w oknie, a lampki choinkowe mogą rozświetlić rośliny na balkonie czy tarasie.

Oświetlenie świąteczne – jak wybrać najlepsze?

Wybierając oświetlenie, trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Po pierwsze, na spójność przygotowywanej przez nas aranżacji. Jeśli chcemy w świątecznej aranżacji wykorzystać różne rodzaje świetlanych dekoracji, to warto postawić na ten sam kolor i tę samą barwę światła (ciepłą, zimną lub neutralną). Jeśli zaś chcemy, by nasza dekoracja była różnobarwna, to najlepiej zdecydować się na jeden rodzaj oświetlenia, np. lampki z efektem deszczu.

Po drugie, na bezpieczeństwo. Powinniśmy kupować lampki z atestami bezpieczeństwa. W przypadku oświetlenia zewnętrznego trzeba wziąć pod uwagę szczelność (co najmniej IP 44), izolację (symbol podwójnego kwadratu) i niepalność (symbol trójkąta z odwróconą literą F). Po trzecie, na energooszczędność. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się dekoracje świetlne wyposażone w diody LED, które pobierają bardzo mało prądu i są mało awaryjne.

Do góry