inspiracje-oswietlenie

swiateczne

dekorowanie-tarasu-i-balkonu-na-boze-narodzenie

Dekorowanie tarasu i balkonu na Boże Narodzenie

Oświetlenie

Ozdoby bożonarodzeniowe są jak buty i torebki – ich nigdy dosyć. Dziś rzadko ograniczamy się do postawienia w kącie salonu choinki. Dekorujemy zarówno całe domy czy mieszkania, jak i balkony czy tarasy. Właściciele ogrodów mają jeszcze przyjemność dekorowania i tego miejsca. Kurtyny świetlne, lampiony, girlandy ze światełkami to dobry początek do stworzenia naprawdę ciekawej aranżacji zewnętrznej części swojej posiadłości. Podpowiadamy, jak zaaranżować przestrzeń na zewnątrz w bożonarodzeniowym klimacie!

Zobacz wszystkie produkty

Taras na święta – dlaczego warto go dekorować?

Moda na dekorowanie tarasów, balkonów czy ogrodów przywędrowała do nas w latach 90. z USA. Tam tworzenie świątecznego klimatu przed domem to już tradycja. W Polsce z roku na rok coraz więcej domów rozbłyska w grudniowe i styczniowe wieczory – przypominając o tym, że to magiczny i radosny czas Bożego Narodzenia.

Nie ma się temu co dziwić – w takich okolicznościach łatwo poddać się świątecznemu nastrojowi oraz towarzyszącym mu myślom o kojącym relaksie z grzanym winem i korzennymi ciasteczkami w dłoni.

Świetlne ozdoby na tarasie czy balkonie – pomysły

Mrozoodporne kurtyny, girlandy świetlne i ledowe lampiony to najbardziej efektowne sposoby na udekorowanie balkonu czy tarasu. Jak je rozmieścić, by całość robiła wrażenie? Za pomocą tradycyjnych łańcuchów LED możesz rozświetlić kolumny na tarasie, barierki na balkonie czy ozdobne drzewka – wystarczy opleść nimi równomiernie wybrane elementy.

Na elewacji, pergoli czy w oknie warto zaś powiesić kurtyny świetlne – pięknie i równomiernie rozświetlą wybraną przez nas przestrzeń. Zwieńczenie tarasu czy balkonu warto podkreślić świątecznymi lampkami z efektem deszczu lub migoczącymi soplami. Wyjątkową aranżację balkonu czy tarasu dopełnią świąteczne lampiony czy latarenki.

Świetlne ozdoby na taras czy balkon – o czym warto pamiętać?

Przede wszystkim o tym, by zachować umiar. Decydując się na ozdobienie tarasu czy balkonu różnymi rodzajami lampek, pamiętaj, by wszystkie miały taka samą barwę światła – zimną, neutralną czy ciepłą. Dlaczego? To ważne, żeby dekoracje były do siebie dopasowane, w przeciwnym razie świąteczna aranżacja może stać się zbyt pstrokata, przez co straci urok.

Planując dekoracje świąteczne na tarasie czy balkonie, pamiętaj także o tym, by używać wyłącznie lampek przeznaczonych do użytku na zewnątrz, tzn. odporne na mróz, wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne. Najlepiej wybieraj oświetlenie o klasie szczelności co najmniej IP44 i liczbie lampek 500 lub 1000.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry