inspiracje-oswietlenie

swiateczne

dekoracje-swiateczne-w-tradycyjnym-stylu

Dekoracje świąteczne w tradycyjnym stylu

Oświetlenie

Dekorowanie salonu na święta nie kończy się wraz z postawieniem choinki. Dodatki utrzymane w uroczystym klimacie umożliwiają całkowitą zmianę wystroju wnętrza. Czym się kierować przy ich wyborze, by tradycyjna stylizacja bożonarodzeniowa przywoływała u wszystkich radosne wspomnienia z czasów dzieciństwa? Podpowiadamy!

Zobacz wszystkie produkty

Tradycyjne dekoracje bożonarodzeniowe – kolorystyka

Warto się postarać, by dekoracje na Boże Narodzenie wpisywały się w kolor i stylistykę salonu, choć niekoniecznie muszą ją powielać. Często znakomicie prezentują się rozwiązania kontrastowe, np. połączenie bieli z czerwienią, srebrnego z czerwienią czy złota z zielenią. W tradycyjnie urządzonym wnętrzu najczęściej spotyka się dekoracje w kilku kolorach, a są to: biały, czerwony, zielony, złoty i srebrny.

Dekoracje świąteczne – choinka, wieniec i papierowe gwiazdy

Zastanawiasz się, jak udekorować choinkę? W klasycznym wnętrzu najlepiej przyozdobić drzewko tradycyjnie, za pomocą bombek różnej wielkości i w kilku kolorach: białym, czerwonym, srebrnym i złotym. Mile widziane są szklane bombki mikołaje, szyszki czy cukrowe laski. Warto powiesić na gałązkach domowe pierniczki, cukierki czy pomalowane na złoto orzechy.

Jeśli przestrzeń salonu jest naprawdę duża – można udekorować ją dodatkowo świątecznymi wieńcami. Dodadzą one wnętrzu wyjątkowego uroku. Do ich ozdobienia można wykorzystać tradycyjne choinkowe ozdoby świąteczne. Wystarczy, jeśli użyjesz bombek w wybranej tonacji kolorystycznej – tu sprawdzi się najlepiej biel i czerwień. Gdzie umieścić takie dekoracje? Wianek najczęściej wiesza się na drzwiach, ale świetnie prezentuje się również na ścianie lub w oknie.

Dekoracje świąteczne – lampiony, krasnale i renifery i lampy-gwiazdy betlejemskie

Migoczące lampki to nie wszystko – niepowtarzalnego uroku dodadzą również ukryte tu i ówdzie lampiony. Świątecznego klimatu we wnętrzu doda też lampa w postaci bożonarodzeniowej gwiazdy betlejemskiej. Są np. gwiazdy ze stopą, które można ustawić na stole lub parapecie. Można też wybrać taką do powieszenia – świetnie będzie prezentowała się w oknie.

Jeśli chcesz, żeby twój klasyczny salon świąteczny nie był aż tak tradycyjny, warto do wnętrza wprowadzić kilka zabawnych dekoracji, jak pluszowa figurka renifera czy krasnala.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry