inspiracje-oswietlenie

swiateczne

dekoracje-swiateczne-2020

Dekoracje świąteczne 2020 – bożonarodzeniowe trendy

Oświetlenie

Boże Narodzenie jest bliżej niż myślisz. Im wcześniej zaczniesz przygotowania, tym wspanialej świąteczną porą będzie wyglądał Twój dom czy mieszkanie. Poniżej podpowiadamy, jak udekorować dom na święta modnie i ekologiczne. Połączenie trendów, ekologii i bożonarodzeniowej estetyki jest znacznie prostsze niż myślisz!

Zobacz wszystkie produkty

Ekologiczna choinka – pomysły

Dekorowanie świątecznego drzewka to już bożonarodzeniowa tradycja. Zwyczaj ten dotarł do nas z Niemiec na przełomie XVIII i XIX wieku. Żywe choinki mają swoje zalety. Przede wszystkim roztaczają we wnętrzu wspaniały zapach. Nie wszyscy jednak mają dostatecznie dużo miejsca na żywą choinkę, niektórzy uważają również, że to nieekologiczne rozwiązanie – nie zgadzają się na wycinanie drzewek.

Jeśli bliskie są ci ekotredny, ale nie chcesz rezygnować z kilkuwiekowej tradycji dekorowania drzewka, możesz po prostu zdecydować się na przyjazne środowisku rozwiązanie. Jakie? Stworzenie choinki z tego, co się ma. Opcji jest wiele: choinka z patyków i sznurka, choinka z samych światełek, choinka ze stosu książek, a nawet choinka z drabiny malarskiej – efekt „wow” gwarantowany.

Rozkładana drabina to świetny materiał na stworzenie bożonarodzeniowej dekoracji. Prosta, stabilna konstrukcja wzbogacona o kilka ozdób będzie się świetnie prezentować w każdym wnętrzu.

Świąteczne dekoracje z drewna

Renifer, szopka bożonarodzeniowa, bałwanek, gwiazda betlejemska czy lampion – każda z tych dekoracji może zostać wykonana z drewna. Będzie naturalna, bezpretensjonalna i wyjątkowa. Jeśli masz już dość świątecznych dekoracji pełnych przepychu i ostentacji, to ten wybór na pewno przypadnie ci do gustu. Drewniane dekoracje mają w sobie czar i wdzięk. Materiał ten jest doceniany przez Skandynawów. Dobrze prezentuje się jednak nie tylko we wnętrach w stylu scandi, lecz tak naprawdę we wszystkich – w końcu drewno to bardzo uniwersalny materiał.

Ledowe dekoracje świąteczne

Świąteczne oświetlenie LED również wpisuje się w trend eko. Zużywa od 80 do 90% mniej energii niż klasyczne światełka. Te LED-owe są nieco droższe od pozostałych, ale dzięki olbrzymim oszczędnościom energii kwota ta i tak szybko się zwraca w rachunkach za prąd.

Warto więc, wybierając świąteczne oświetlenie, zwrócić uwagę na technologię. Poza standardowymi łańcuchami można też sięgnąć po inne dekoracje świetlne. Na topie są teraz ledowe figurki, np. renifery czy prezenty, czy neony ze świątecznymi hasłami.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry