inspiracje-oswietlenie

nowoczesne-szklo

szklana-lampa-do-minimalistycznej-jadalni

Szklana lampa do minimalistycznej jadalni

Oświetlenie

Urządzając jadalnię w swoim domu, zazwyczaj zaczynamy od wyboru stołu i krzeseł. Równie ważny jest jednak wybór odpowiednich lamp. Poniżej podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie oświetlenia nad stół i jakie modele najlepiej sprawdzą się w minimalistycznym wnętrzu.

Zobacz wszystkie produkty

Lampy do minimalistycznej jadalni

Minimalizm we wnętrzach to przede wszystkim prostota, harmonia, ergonomia oraz brak dodatkowych ozdobników. Stawia się na jakość, a nie ilość rzeczy i unika niepotrzebnego zagracania.

Do minimum okrojona jest też kolorystyka – z reguły aranżacje całych wnętrz opierają się na dwóch kolorach i jednym mocniejszym akcencie. Przepięknie wygląda np. połączenie bieli na ścianach, jasnego drewna na podłodze i czerni jako jednego mocniejszego akcentu.

W minimalistycznej jadalni świetnie sprawdzą się szklane modele lamp. Szkło to bardzo ciekawy i coraz częściej wykorzystywany w aranżacji wnętrz materiał. Co wcale nie dziwi, bo to prawdziwy synonim luksusu i elegancji.

Lampy wiszące z mlecznego szkła

Dobór oświetlenia do minimalistycznego wnętrza to nie lada wyzwanie. W końcu w mieszkaniu z ozdobami zredukowanymi do niezbędnego minimum lampy należą do jednych z nielicznych dekoracji. W minimalistycznych jadalniach najlepiej odnajdują się oszczędne w formie szklane lampy wiszące. Prym wiodą te z mlecznymi i przeźroczystymi kloszami.

Ciekawą propozycją może być np. lampa z dwoma lub trzema mlecznymi kloszami na czarnym ramieniu. Metalowa, prosta konstrukcja lampy i szklane klosze na pewno podniosą walory estetyczne wystroju jadalni, nie zaburzając przy tym harmonii i prostoty.

Lampa nad stół – jak wybrać odpowiedni model?

Zadaniem lamp w jadalni jest przede wszystkim oświetlenie stołu, czyli kluczowego elementu. Oświetlenie nie może być więc ani za słabe, ani za mocne, by nie razić w oczy siedzących. Dobrą opcją jest wybranie lampy z możliwością regulacji natężenia światła. Dzięki takiemu rozwiązaniu można swobodnie sterować mocą lampy nad stołem w zależności od potrzeb.

Ważne jest także dopasowanie lampy do kształtu i wielkości stołu. Do stołu okrągłego najlepiej wybrać oświetlenie z okrągłym kloszem, natomiast w przypadku stołów prostokątnych dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku mniejszych lamp lub jednej lampy z kilkoma kloszami. Należy pamiętać, że duża lampa albo żyrandol będą przytłaczać mały mebel i na odwrót – nieduża lampa nad wielkim stołem stanie się niewidoczna.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry