inspiracje-oswietlenie

nowoczesne-szklo

lampy-szklane-w-roznych-ksztaltach

Lampy szklane w różnych kształtach – nowoczena aranżacja świetlna w salonie

Oświetlenie

Wybór lamp do wnętrza, w którym się mieszka, to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, kiedy chce się urządzić przestrzeń nowoczesną, a przy tym ponadczasową i funkcjonalną. W budowaniu takiego klimatu świetnie sprawdzą się lampy szklane.

Zobacz wszystkie produkty

Szklane lampy – do jakiego pasują wnętrza?

Szkło to materiał wykorzystywany do produkcji lamp od wieków. Co wcale nie dziwi, bo szkło doskonale rozprasza światło rzucane przez żarówkę, a gdy lampa jest wyłączona stanowi niepowtarzalną dekorację, od której nie sposób oderwać wzroku.

Lampy szklane pasują praktycznie do każdego wnętrza – klasycznego, nowoczesnego, retro, vintage czy industrialnego. Wybór lamp wykonanych ze szkła jest ogromny – jest wiele modeli, wzorów, kształtów i wersji kolorystycznych, co umożliwia ich idealne dopasowanie do stylistyki wnętrza. Najbardziej popularne są jednak szklane lampy wiszące.

Szklane lampy wiszące w salonie

Wybór centralnego punktu oświetlenia w salonie zwykle pochłania najwięcej czasu. Słusznie, to w końcu element, który ma nie tylko oświetlać wnętrze, lecz także zdobić je i budować w nim klimat po zapadnięciu zmroku.

Jak zestawić szklane lampy wiszące, by osiągnąć niezwykły efekt świetlny? Wartym uwagi pomysłem na aranżację wnętrza jest powieszenie obok siebie kilku pojedynczych lamp. Mogą to być np. trzy lub cztery identyczne modele sufitowe powieszone na różnych wysokościach nad kanapą czy stołem. Można się też pobawić ich formą, wieszając obok siebie, na tej samej wysokości, lampy z tego samego materiału, ale w różnych formach, np. kuli, walca, stożka itp. Efekt „WOW” – gwarantowany.

Zalety szklanych lamp

Szklane lampy są, po pierwsze, ponadczasowe, po drugie, funkcjonalne, po trzecie, doskonale rozpraszają światło, a po czwarte, są bardzo uniwersalne. Lampy z transparentnego szkła sprawdzają się w kuchni, za to lampy z barwionego, mlecznego czy lodowego szkła pięknie prezentują się w salonie czy sypialni.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry