inspiracje-oswietlenie

loftowy

oswietlenie-we-wnetrzu-w-stylu-loft

Oświetlenie we wnętrzu w stylu loft

Oświetlenie

Loftowe wnętrza to przede wszystkim duża liczba lamp. Gra świateł w mieszkaniach inspirowanych stylem przemysłowym odgrywa kluczową rolę. Dlatego wybór odpowiedniego, ciekawego oświetlenia jest bardzo ważny. Lampa jest tu nie tylko elementem funkcjonalnym, lecz także często jednym z głównych elementów dekoracyjnych pomieszczenia.

Zobacz wszystkie produkty

Lampy industrialne – materiał i kolorystyka

Lampy w tym stylu powinny być wykonane z metalu, drewna, szkła, betonu stali lub po prostu z kabla i żarówki. Najczęściej jednak są metalowe. Dominują te w kolorze czarnym, białym i w odcieniach szarości. W nowoczesnej odsłonie w stylu industrialnym pojawiają się również lampy w kolorze miedzi czy różowego złota. Kształt loftowej lampy zawsze jest minimalistyczny i surowy w formie.

Lampy industrialne – kształty i rodzaje

Wśród lamp loftowych prym wiodą modele wiszące. Bardzo popularne w stylu loft są lampy pająki. Nie ma się co dziwić, to niepowtarzalna, przykuwająca wzrok ozdoba każdego wnętrza. W centralnym miejscu sufitu często pojawiają się też modele o prostej formie, np. lampy wiszącą w kształcie odwróconej misy. Niby nic szczególnego, a jednak dzięki metalowemu kloszowi idealnie wpisują się w klimat wnętrza. Fani loftów sięgają też często po ażurowe lampy z metalu czy drutu, tzw. druciaki.

Duże znaczenie w industrialnych wnętrzach odgrywa też oświetlenie boczne. Designerskie lampy stojące pojawią się najczęściej przy kanapach czy fotelach, zaś kinkiety w przedpokojach czy sypialniach. Wśród lamp ściennych dominują model z ozdobną żarówką LED i metalowym lub drucianym kloszem.

Oświetlenie – główna dekoracja w industrialnym wnętrzu

Jeżeli chcesz, by oświetlenie stało się głównym elementem dekoracyjnym w aranżowanym wnętrzu, możesz umieścić kilka lamp wiszących obok siebie. Oświetlenie złożone z kilku żarówek jest zarazem designerskie i praktyczne. Stworzysz je samodzielnie – wystarczy kilka lamp industrialnych zawieszonych na różnej wysokości. Dlaczego nie na tym samym poziomie? Jedną z wielu cech stylu industrialnego jest niesymetryczność, dlatego lampy z kilkoma punktami świetlnymi znajdują się zwykle na innej wysokości

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry