inspiracje-oswietlenie

loftowy

oswietlenie-we-wnetrzu-w-stylu-soft-loft

Oświetlenie do sypialni w stylu soft-loft

Oświetlenie

Lubisz styl industrialny, ale nie wiesz, co zrobić, by sypialnia była zarazem prosta i przytulna? Dobrym pomysłem może być urządzenie jej w stylu soft-loft. Jak? Wystarczy tylko umiejętnie połączyć drewno, tkaniny, meble i oświetlenie oraz wprowadzić odrobinę koloru. Szczegóły poniżej!

Zobacz wszystkie produkty

Ściany i podłogi w sypialni w stylu soft-loft

Od wielu lat w industrialnych aranżacjach dominują biele i szarości. Po pierwsze, to oczywiste nawiązanie do pofabrycznych klimatów. Po drugie, kolory te świetnie sprawdzą się w sypialni.

Do sypialni z bogatej gamy szarości warto wybierać jasne odcienie, które optycznie powiększają wnętrze. Można też eksperymentować z czernią czy ceglastą czerwienią. Jeśli chodzi o materiały, to na ścianach zdecydowanie króluje beton lub cegła (w naturalnym kolorze lub bielona), zaś na podłogach bielone drewno.

Oświetlenie w industrialnej sypialni

Gdy ściany i podłoga w industrialnej sypialni są już wykończone, pora na dobranie oświetlenia. Styl industrialny nie może obejść się bez designerskich lamp. w sypialnia oprócz głównego światła powinny się pojawiać dwie lampy po obu stronach łóżka. Opcji jest kilka. Można zdecydować się na lampy podłogowe, kinkiety, lampki nocne na szafkach lub lamy sufitowe.

Wybierając lampy do sypialni, możemy się zdecydować na modele z odzysku lub sięgnąć po produkty ze sklepów. Jakie? Świetnie sprawdzą się modele utrzymane w prostym i surowym stylu, najlepiej lampy wykonane z połyskującego i zimnego w dotyku metalu. Dobrze będą się też prezentowały lampy edisona, czyli modele, które na pierwszym planie stawiają żarówkę.

Sypialnia w stylu soft-loft – dodatki w intensywnych kolorach

Wnętrze stylizowane na soft-loft to także więcej tkanin. Łóżko możesz ozdobić kolorowymi poduszkami, a na podłodze położyć dywan puszysty lub w geometryczne wzory, np. czarno-białą kratę.

Jeśli będziemy chcieli ocieplić betonową czy ceglaną ścianę, można powiesić na niej plakaty, obrazy czy zdjęcia. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Zbyt wielu dodatków w sypialni może dawać wrażenie przypadkowości i wprowadzać chaos.

Tak urządzona sypialnia z pewnością będzie nie tylko sprzyjała nocnemu odpoczynkowi, lecz także będzie idealnym miejscem na długie jesienne wieczory.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry