inspiracje-oswietlenie

loftowy

oswietlenie-do-jadalni-w-stylu-industrialnym

Oświetlenie do jadalni w stylu industrialnym

Oświetlenie

Jeszcze do niedawna w każdym pomieszczeniu standardem była jedna lampa sufitowa w pomieszczeniu. Wszystko zmienia się jednak dynamicznie i dziś wiemy, że im więcej źródeł oświetlenia, tym bardziej przytulnie w mieszkaniu. Światła nie powinno zabraknąć również w jadalni. Podpowiadamy, czym kierować, się przy wyborze lamp do jadalni.

Zobacz wszystkie produkty

Jadalnia w stylu loft – tego nie może w niej zabraknąć

W jadalni króluje jeden mebel – stół. Prosty, solidny, najczęściej o metalowej podstawie i blacie z drewna. Nad stołem obowiązkowa jest lampa w minimalistycznych metalowych oprawach. Fabryczny styl pomagają też podkreślić np. drzwi z surowego drewna czy okna bez firanek. Na podłodze najczęściej pojawiają się płytki, beton czy bielone drewno. Całość najczęściej „ożywimy” dodatkami z wikliny i roślinami.

Żyrandole i lampy w stylu LOFT – jaką wybrać?

Oświetlenie w stylu loft to przede wszystkim lampy wiszące oraz żyrandole. Nie ma jednej konkretnej kolorystyki w lampach, ale przeważają ciemne i srebrne. Preferowane materiały to szkło oraz stal.

Modele minimalistyczne loftowych lamp wiszących to często po prostu żarówki dekoracyjne na długim kablu lub sznurze. Czasem żarówki w drucianych klatkach, czasem tzw. pająki o rozłożystej konstrukcji, składające się z kilku przewodów, np. w czerwonym kolorze.

Jedną z bardziej pomysłowych propozycji oświetlenia stołu jest lampa wisząca z półką na rośliny. Świetnie ociepla loftową aranżację naturalnymi roślinami, a przy odrobinie kreatywności może się stać ważnym elementem wystroju pomieszczenia.

Lampy do jadalni w stylu loft – o czym pamiętać?

Doświetlenie przestrzeni nad stołem kuchennym to jeden z priorytetów podczas urządzania kuchni. Ważne, by w takim miejscu natężenie światła nie było zbyt silne. Dla komfortu całej rodziny ważna będzie też temperatura barwowa oświetlenia. Najlepiej, żeby była zbliżona do światła naturalnego.

Nie da się polecić konkretnego typu lampy do loftu, warto jednak zwrócić uwagę na ich wielkość. Jeśli urządzasz małą jadalnię w loftowym stylu, to warto zdecydować się na 1 lub 2 mniejsze lampy, które podkreślą charakter wnętrza, ale nie zabiorą zbyt wiele przestrzeni.

Trzeba też pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy lampą a blatem – ok. 50-60 cm od powierzchni stołu w przypadku mniejszych modeli i ok. 75-90 cm w przypadku większych. Warto też sprawdzić przed zakupem lampy, czy nie będzie konieczności jej skracania. Lampa zamocowana przy samym suficie może wyglądać zupełnie inaczej i stracić swój urok, a powieszona zbyt nisko przeszkadzać w korzystaniu ze stołu.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry