inspiracje-oswietlenie

klasyczny

lampy-do-salonu

Lampy do salonu – pomysły na oświetlenie strefy wypoczynkowej

Oświetlenie

Za pomocą lamp możemy w salonie wydzielić strefy, podkreślić zalety wnętrza, ukryć jego wady, a nawet zmienić proporcje. Dobrze dobrane oświetlenie może też budować nastrój w salonie, zwłaszcza w części wypoczynkowej. Jak? Podpowiadamy poniżej!

Zobacz wszystkie produkty

Oświetlenie do salonu – to warto wiedzieć

W salonie nie może zabraknąć dobrze przemyślanego oświetlenia. Minęły już czasy jedynie słusznego, zawieszonego centralnie na suficie żyrandola, który dawał rozproszone światło, a salon wydawał się płaski.

Najważniejsze w salonie są strefy jedzenia i odpoczynku. Każda z nich wymaga innego typu oświetlenia. Nad stołem dobrze sprawdza się zazwyczaj lampa wisząca, kierująca ciepłe w barwie i miękkie światło w dół.

W strefie odpoczynku mamy większe pole do popisu w zakresie oświetlenia salonu. Potrzebne jest tutaj miękkie światło, przy którym można czytać, oglądać telewizję czy spędzać czas z przyjaciółmi. Możemy korzystać z lamp podłogowych, stołowych i kinkietów na regulowanych ramionach, a także – co jeszcze nie tak popularne – z lamp wiszących.

Oświetlenie części wypoczynkowej w salonie – co wybrać?

Oświetlenie salonu, zwłaszcza jego części wypoczynkowej, jest wisienką na torcie całej aranżacji. Często uwagę zwracają nie drogie kanapy czy stoliki, lecz właśnie lampy. Dopełniają wystrój, czasem wręcz go budują.

Jaki rodzaj lampy sprawdzi się w części wypoczynkowej? Wszystko zależy od przestrzeni, w jakiej ma się znaleźć. Lampa podłogowa przy sofie wypełnia pusty kąt. Lampa stołowa postawiona na bocznym stoliku doświetli bok dużej sofy i umożliwia czytanie, zaś lampa wisząca na długim kablu powieszona w rogu sofy zapewni przyjemne światło i stworzy miłą, intymną atmosferę.

Lampa wisząca do klasycznego salonu

Wśród modeli lamp wiszących polecanych do klasycznych wnętrz prym wiodą lampy na długim kablu. Najlepiej prezentują się modele z kilkoma źródłami ułożonymi kaskadowo – zapewnia to dobre doświetlenie nawet bardzo dużej przestrzeni.

Jeśli chcemy, by lampa wisząca była głównym elementem dekoracyjnym w części wypoczynkowej, warto postawić na klosze szklane, najlepiej dymione lub z nakrapianym wzorem. Dobrze będzie się też prezentowała szklana lampa z miedzianymi czy złotymi elementami.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry