inspiracje-oswietlenie

glamour

lampa-glamour-do-jadalni

Lampa glamour do jadalni

Oświetlenie

Czy istnieje uniwersalna lampa do jadalni, taka, którą można dopasować do każdego pomieszczenia? Cóż, w aranżacji wnętrz nigdy nie ma prostych rozwiązań. A oświetlenie do jadalni, wbrew pozorom, jest równie ważne, jak to w salonie. Poniżej podpowiadamy, jak wybrać zarówno piękną, jak i praktyczną lampę glamour nad stół.

Zobacz wszystkie produkty

Lampa glamour do jadalni

Do jadalni w stylu klasycznym lub glamour dobrze pasować będzie duża lampa z kryształkami. Patrząc na nią podczas obiadu, od razu poczujesz się jak na królewskiej uczcie. Jeśli wnętrze jadalni jest surowe, świetnie będzie się również prezentowała wisząca lampa metalowa ze szklanymi kryształami.

O czym pamiętać, wybierając lampę glamour nad stół? O tym, by żarówki nie były widoczne dla siedzących przy stole. Dzięki temu światło nie będzie raziło, a całość będzie wyglądała elegancko.

Kinkiety glamour do jadalni

Gdy chcemy dodać przestrzeni jadalnej wyjątkowej atmosfery, oprócz oświetlenia nad stołem możemy zamontować też kinkiety ścienne. Będzie to doskonała dekoracja we wnętrzu. Doświetlimy skrajne części pomieszczenia oraz zyskamy stonowane oświetlenie przydatne w momencie, w którym akurat nie spożywamy posiłków.

Lampa do jadalni – o czym pamiętać?

Pytania nasuwają się co najmniej trzy: Jaki kształt powinna mieć lampa nad stołem? Jaka powinna być odległość między lampą a blatem? Jaką barwę powinno mieć oświetlenie nad stołem?

Po pierwsze, kształt. Tu sprawdza się zasada: łącz podobne z podobnym. Jeśli stół jest prostokątny to lampa też powinna mieć podłużny bądź owalny kształt, jeśli stół jest okrągły, to lampa też powinna być okrągła. Skąd takie zalecenia? Poza względami czysto wizualnymi, ważne jest też to, by równomiernie oświetlić blat stołu.

Po drugie, odległość. Między lampą wisząca a blatem stołu powinno być co najmniej 60 cm odległości. Jeśli lampa będzie wisiała zbyt nisko, może przeszkadzać podczas wstawania od stołu, jeśli zaś będzie wisiała zbyt wysoko – będzie raziła w oczy.

Po trzecie, barwa światła. Najlepiej ciepła, czyli wynosząca od 2 700 do 3 500 K. Zapewni to dobrą atmosferę do spokojnych posiłków.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry