inspiracje-lazienka

szara-lazienka

Szara łazienka – aranżacje i inspiracje

Łazienka

Szarość nie musi wcale oznaczać nijakości ani tym bardziej braku pomysłu na wnętrze. Wiele nowoczesnych aranżacji opiera się na tej barwie. Jest ona neutralna, dobrze prezentuje się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, jak i w tradycyjnych.

Zobacz wszystkie produkty

Pomysł na łazienkę w szarościach

Aranżacja łazienki w kolorze szarym daje wiele możliwości dekoracyjnych. Kolor przewodni można zastosować:

  • na ścianach – w postaci płytek lub farb, w połączeniu z bielą lub czernią; duże matowe płyty do przestronnych wnętrz, małe i błyszczące do małych; barwę szarą można łączyć go żywymi kolorami pomarańczowym bądź czerwonym;
  • na podłogach – szare płytki na podłodze wyglądają elegancką i są praktyczne,
  • na meblach – nadają się do tego zarówno szarości matowe, jak i z połyskiem,
  • w dodatkach – od ręczników poprzez wieszaki, aż po armaturę.

Szara łazienka – jakie meble?

Akcesoria i drobne wyposażenie szarej łazienki wpływają na ostateczny charakter pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza w małych łazienkach, mogą być dodatki (np. stojaki na papier toaletowy, grzejniki czy wieszaki) z połyskiem – w połączeniu z dużym lustrem optycznie powiększą one łazienkę.

Jakie ręczniki do szarej łazienki będą najlepsze? Jakie dywaniki czy maty? Kiedy w łazience dominuje szarość, dobór tekstyliów jest łatwy, bo dosłownie każdy kolor będzie się w niej doskonale prezentować. Można postawić na odcienie żółci, fioletu, zieleni, błękitu albo czerwieni – dzięki nim wnętrze nabierze dynamicznego charakteru i będzie emanować pozytywną energią.

Szara łazienka z drewnem

Szary kolor świetnie komponuje się z wieloma innymi barwami, ale szczególnie pięknie wygląda w towarzystwie elementów w kolorze i o rysunku drewna. Wprowadzając do szarej łazienki meble, podłogę bądź inne detale o fakturze i barwie drewna, ocieplimy wizualnie wnętrze i zyskamy harmonijną, przyjemną dla oka aranżację łazienki.

Drewno do szarej łazienki możemy wprowadzić w formie mebli, dodatków czy drewnopodobnej posadzki.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry