inspiracje-lazienka

pomysly-na-przechowywanie-kosmetykow

Pomysły na przechowywanie kosmetyków w łazience

Łazienka

Łazienka często pełni funkcję domowego salonu piękności, i to niezależnie od tego, czy jest przestronna, czy raczej nieduża. Warto zatem poznać najlepsze sposoby na przechowywanie w niej akcesoriów oraz środków pielęgnacyjnych. Kosmetyki, ręczniki i artykuły higieniczne powinny mieć swoje stałe miejsce, aby nie zaburzać istniejącego w pomieszczeniu ładu. Doradzamy kilka patentów na praktyczne i efektowne przechowywanie rzeczy w łazience.

Zobacz wszystkie produkty

Przechowywanie w łazience – czego potrzebujemy?

Aby odpowiednio zadbać o elegancki wystrój łazienki, powinieneś zastanowić się nad kwestią właściwego rozlokowania w niej szafek, półek i szuflad. Do wyboru masz meble stojące i szafki wiszące. Warto zastanowić się, czy lepsza będzie zwykła szafka z umywalką czy może efektowny stolik z szufladami lub komoda? Jeśli traktujesz łazienkę jako miejsce do codziennego makijażu, przyda Ci się szafeczka z lustrem na przegubie. Warto również ukryć kosz na pranie.

Przechowywanie w łazience: szafki łazienkowe i szuflady

Producenci mebli łazienkowych oferują dziś mnóstwo ciekawych rozwiązań – poczynając od słupków łazienkowych stojących i wiszących z półkami odkrytymi bądź zamykanymi, po wszelkiego rodzaju szafki wolnostojące z lustrami, szafki z umywalkami, stoły i stoliki, również z możliwością wbudowania umywalki. Doskonałym pomysłem jest także szafka pod umywalkę nablatową. Projektując wnętrze łazienki, dokładnie przemyśl tę kwestię, dopasowując meble do wymiarów pomieszczenia i wzrostu dorosłych domowników.

Szafki lustrzane: dwa w jednym

Lustra na frontach wiszących łazienkowych szafek to świetny wariant dla małych pomieszczeń, zwłaszcza gdy są one pozbawione okien. W ciasnym wnętrzu można czuć się niezbyt komfortowo, a nic nie powiększ tak wnętrza jak lustro. Szafki tego typu łączą więc w sobie kilka niezbędnych w łazience funkcji:

  • oferują potrzebne miejsce na drobiazgi lub większe rzeczy,
  • pełnią funkcję lustra,
  • zapewniają optymalne zagospodarowanie miejsca nad umywalką.

Przechowywanie pod umywalką i w słupkach

Kiedy dysponuje się małą powierzchnią, ważne jest odpowiednie zagospodarowanie ścian (wiszące słupki i szafki) i miejsca pod umywalką. Producenci mebli łazienkowych oferują dodatkowe wkłady do szafek, co pozwala na posegregowanie wszystkich drobnych rzeczy i utrzymanie porządku w szufladach.

Niektóre szafki łazienkowe mają w dolnej części wbudowany kosz na pranie. Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca i właściwie zorganizować łazienkę, zwłaszcza jeżeli jest ona niewielka. Są też dostępne specjalne pojemniki i organizery, dzięki którym możemy uporządkować zawartość szafek.

Łazienka to pomieszczenie z ogromnym potencjałem. Kilka sprytnych rozwiązań sprawi, że nasza codzienność stanie się prostsza i przyjemniejsza, a przestrzeń dobrze zorganizowana.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry