inspiracje-lazienka

nowoczesna-lazienka-z-plytkami

Łazienka z płytkami imitującymi marmur: aranżacje i inspiracje

Łazienka

Wśród aranżacji łazienek coraz większą popularnością cieszą się dziś płytki imitujące marmur. Są eleganckie, gustowne i reprezentacyjne. Stanowią doskonałe tło dla klasycznego lub nowoczesnego wystroju pomieszczenia, świetnie harmonizują też z elementami innych stylów.

Zobacz wszystkie produkty

Płytki imitujące marmur w łazience – podłogi, ściany czy dodatki?

Marmurowe zdobienia mogą stanowić motyw przewodni łazienki lub pojawiać się w dodatkach. Płytki imitujące marmur dodają wnętrzu niebanalnej i klasycznej elegancji. Możesz je zastosować:

  • na podłogę, tworząc bardzo eleganckie tło do aranżacji ścian,
  • na ściany, komponując je z wanną, armaturą i meblami łazienkowymi,
  • zarówno na ściany, jak i na podłogę, tworząc z nich aranżacyjny element przewodni łazienki

Marmur w klasycznej i nowoczesnej łazience

Marmur to materiał szlachetny, kojarzący się z luksusem. Dlatego stosowanie łazienkowych płytek będących jego imitacją zawsze dodaje pomieszczeniu elegancji i salonowego szyku. Jest to też rozwiązanie oszczędne. Płytki imitujące marmur sprawiają, że łazienka prezentuje się dostojnie, ale nie wydaje się „ciężka”, jak ma to miejsce w przypadku prawdziwego marmuru. Pytki marmurowe to modny sposób na urządzenie łazienki w stylu klasycznym i nowoczesnym. Współcześni projektanci chętnie łączą marmur z czarną armaturą czy tapetami.

Zestawienia kolorystyczne z marmurem

Marmur, jako element aranżacji wnętrza, nierozerwalnie kojarzony z wykwintnością i luksusem, najlepiej prezentuje się w zestawieniach z kolorami o podobnym wydźwięku:

  • bielą,
  • szarością,
  • czernią,
  • złotem.

W ten sposób można stworzyć klasyczne wnętrze. Lżejsze, nowoczesne aranżacje nie boją się łączenia bieli marmuru z mocniejszymi barwami, np. butelkową zielenią, różem, granatem czy czernią. Z kolei zestawienie czarnego marmuru nazywanego Marquinia z białymi płytkami i złotymi dodatkami pozwoli stworzyć łazienkę w stylu nowojorskim lub glamour.

Dekory do płytek imitujących marmur

Wybierając płytki ceramiczne, warto zwrócić uwagę na kolekcje opracowane przez producentów. Pozwoli to harmonijnie zestawić płytki bazowe z dekorami i stworzyć spójną, elegancką przestrzeń. Możemy wybierać zarówno wśród różnych rozmiarów płytek, jak i delikatnych wzorów, które będą pasować do marmuru.

Do góry