inspiracje-lazienka

lazienka-w-skandynawskim-stylu

Łazienka w skandynawskim stylu

Łazienka

Marzysz o łazience w stylu skandynawskim? O wnętrzu, które będzie jasne i proste? Niezależnie od tego, czy będzie to mała łazienka w bloku, czy łazienka na poddaszu domu, przestrzeń scandi nie jest trudna do zaaranżowania. Co więcej – wystrój szybko ci się nie znudzi, bo łączy w sobie nowe trendy i ponadczasowe formy.

Zobacz wszystkie produkty

Prosta forma, jasne kolory, funkcjonalność – łazienka w stylu scandi

  • W aranżacji takiej łazienki liczy się prosta forma mebli i elementów dekoracyjnych.
  • Dominują w niej jasne, spokojne kolory, np. białe płytki ścienne.
  • Poszczególne elementy wyposażenia pomieszczeń w stylu skandynawskim powinny być rozmieszczone zgodnie z zasadami ergonomii. Łazienka ma być miejscem, które nie tylko będzie pięknie wyglądało, lecz przede wszystkim będzie wygodne i bezpieczne w użytkowaniu.
  • Dla małej łazienki w bloku idealnym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa, np. w wersji walk in, dzięki której powiększysz optycznie wnętrze, a zarazem osiągniesz minimalistyczny efekt.

Płytki w stylu scandi – nie tylko biel

Nie tylko białe płytki mogą zagościć w łazience typu scandi. Możesz również postawić na jasne odcienie szarości czy płytki drewnopodobne. Warto wybierać płytki matowe, swą fakturą przypominające kamienne płyty.

Podłoga w łazience powinna być jednolita i jasna — bardzo nowoczesnym rozwiązaniem jest wykonanie podłogi z żywicy epoksydowej, która może być wykończona na wysoki połysk lub mat. Kafle nawiązujące wzorem do naturalnego surowca – drewna bądź kamienia – też będą idealne na podłogę.

Meble do łazienki w stylu skandynawskim

Łazienka w stylu skandynawskim powinna być umeblowana w duchu minimalistycznej funkcjonalności. Wszystkie wstawiane do niej meble powinny po prostu służyć domownikom, funkcja dekoracyjna schodzi na dalszy plan. Wszelkie akcesoria powinny być pochowane, a na wierzchu mają pozostać tylko te, z których domownicy korzystają na co dzień, np. dozownik na mydło, kubek na szczoteczki. Meble w tym wystroju powinny bazować na prostym wzornictwie. Najlepsze będą minimalistyczne modele

W aranżacji małych łazienek w stylu skandynawskim dobrze będą się prezentowały szafki wiszące i np. koszyki wiklinowe. W dużych pomieszczeniach za to świetnie będą wyglądały eleganckie, drewniane meble.

Ceramika do skandynawskiej łazienki

W łazience w stylu skandynawskim wszechobecna jest przede wszystkim biel, w takiej samej kolorystyce powinna być ceramika. Jeśli nie chcesz prysznica, ustaw w pomieszczeniu nowoczesną jasną wannę, nawet wolnostojącą. Miska WC, bidet czy nablatowa umywalka powinny mieć proste kształty, podobnie jak bateria umywalkowa, np. jednouchwytowa.

Dekoracje w tej aranżacji również powinny być minimalistyczne. Niezbędnym elementem jest lustro. Może być osadzone w ścianie bądź zawieszone w prostej, drewnianej ramie — w obu tych kombinacjach świetnie wkomponuje się we wnętrze w stylu skandynawskim.

Do góry