inspiracje-kuchnia

szara-kuchnia-w-nowoczesnym-stylu

Szara kuchnia w nowoczesnym stylu

Kuchnia

Szary kolor jest szlachetny i kojarzy się z nowoczesnym minimalizmem. Aranżacja kuchni na bazie tej barwy daje duże możliwości zarówno w doborze podstawowych urządzeń – chłodna stal urządzeń AGD czy stalowego zlewu, jak i blatu, podłogi czy dodatków. Podpowiadamy, jak umiejętnie połączyć wszystkie elementy.

Zobacz wszystkie produkty

Jaki blat do szarych mebli kuchennych?

Szara kuchnia jest uniwersalna i łatwo dobrać do niej zarówno blat, jak i kolorystykę ścian czy dodatków. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wszystkie elementy dobrze się ze sobą komponowały kolorystycznie. Do szarych frontów w połysku będzie pasował:

  • blat biały z konglomeratu lub laminowany – powstanie wnętrze ponadczasowe, neutralne i minimalistyczne,
  • blat czarny granitowy, z konglomeratu lub laminowany – powstanie wnętrze chłodne, industrialne,
  • blat drewniany lub drewnopodobny w ciepłym odcieniu – powstanie wnętrze proste, ale ciepłe, skandynawskie.

Fronty w macie czy w połysku?

To, co wybierzemy, zależy od naszego gustu. Warto również wziąć pod uwagę wielkość kuchni oraz jej położenie i dostęp do światła słonecznego. W małych kuchniach warto zdecydować się na jasne odcienie szarości i fronty lakierowane na wysoki połysk. Duża kuchnia daje nam większą dowolność. Możemy w niej z powodzeniem wykorzystać zarówno matowe fronty, jak i błyszczące fronty.

Sprzęt AGD, zlew i ceramika w szarej kuchni

Szare, czarne i białe – sprzęty w tych kolorach wpiszą się w szarą kuchnię w nowoczesnym stylu. Jeżeli chodzi o kolor baterii i zlewów, to dużo będzie zależało od tego, jak zostaną wykończone blaty i ściany. Wśród zlewozmywaków prym będą wiodły:

  • stalowy zlew – który dobrze koresponduje ze sprzętem AGD ze stali nierdzewnej, szarymi frontami i drewnopodobnym lub drewnianym blatem,
  • ceramiczny zlew w kolorze białym – który dobrze będzie korespondował z białym, drewnianym lub drewnopodobnym blatem.
  • granitowy zlew w czarnym kolorze – który dobrze będzie korespondował z czarnym blatem z granitu, konglomeratu czy laminatu.

Wśród baterii zlewozmywakowych najczęściej będzie królowała stal i czerń. W szarych kuchniach z białym blatem dobrze będzie też prezentować się złota lub miedziana armatura.

Aranżacja kuchni w szarościach to propozycja dla wszystkich, zarówno dla tych, którzy lubią oryginalne rozwiązania, jaki i dla tych, którzy cenią ponadczasową elegancję. O ostatecznych charakterze wnętrza zadecydują bowiem blaty, sprzęt AGD, ceramika i dodatki.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry