inspiracje-kuchnia

kuchnia-polaczona-z-salonem

Kuchnia połączona z salonem – pomysły i aranżacje

Kuchnia

Otwarta kuchnia jest rozwiązaniem od lat stosowanym w wielu polskich mieszkaniach. Brak ściany między kuchnią a salonem sprawia, że powstaje większa przestrzeń. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu, nawet gotując, można zawsze być w środku akcji – blisko gości i rodziny.

Aby kuchnia z salonem dobrze się prezentowały, trzeba zadbać o odpowiednie przejścia kolorystyczne i dekoracyjne. To sprawi, że otwarta kuchnia stanie się częścią ogólnego obrazu mieszkania, a nie oddzielną strefą. Aranżacja kuchni to nic trudnego. Poniżej znajdziesz kilka porad i inspiracji.

Zobacz wszystkie produkty

Salon i kuchnia – podział na strefy

Nowoczesne salony z aneksem kuchennym, mimo że są wspólną przestrzenią, to zazwyczaj wydzielona jest granica między nimi, na przykład za pomocą wyspy kuchennej, szafek albo stołu z krzesłami.

Świetnym rozwiązaniem jest też umieszczenie aneksu kuchennego we wnęce – oczywiście jeśli pozwala na to układ mieszkania. W takim układzie kuchnia jest otwarta, jednak nie jest w całości widoczna z salonu, co pozwala na chwilę zapomnienia po przygotowywaniu posiłku.

Meble do aneksu kuchennego

Szukając mebli do kuchni połączonej z pokojem dziennym, warto postawić na wyposażenie utrzymane w podobnym stylu. Jak to zrobić? Na przykład jeśli w kuchni dominują jasne, matowe, drewnopodobne fronty i nowoczesne akcenty, w salonie powinno być podobnie. Oczywiście wszelkie drobne odstępstwa są dozwolone, gdyż dodają aranżacji charakteru, jednak większość mebli powinna ze sobą korespondować.

Podłoga w kuchni połączonej z salonem

W pokoju dziennym przejście od strefy roboczej, czyli aneksu kuchennego, do wypoczynkowej powinno być łagodne. Trzeba zadbać o dopasowane stylistyczne i kolorystyczne nie tylko mebli, lecz także ścian oraz podłóg. W przypadku podłogi, opcje są dwie: w obu częściach pomieszczenia może być jednakowa lub można też w części kuchennej zdecydować się na płytki, a w części wypoczynkowej na panele lub deski:

  • Kuchnia połączona z pokojem podłogą sprawia, że pomieszczenie optycznie staje się większe, a aranżacja zdecydowanie bardziej przytulna. Zmniejsza się też ryzyko niewłaściwego dobrania paneli do płytek, co mogłoby znacznie popsuć efekt wizualny.
  • Płytki połączone z panelami to doskonałe rozwiązanie do zastosowania w przestronnych wnętrzach. Trzeba pamiętać o tym, by wybrane panele czy deski kolorystycznie pasowały do płytek. Najlepiej zdecydować się na produkty o podobnym odcieniu lub zestawić je na zasadzie kontrastu, np. ciemną panele z białymi płytkami.

Bez względu na to, czy urządzisz kuchnię w stylu skandynawskim, rustykalnym, tradycyjnym czy loftowym, otwarta kuchnia powiększy przestrzeń dzienną mieszkania. Dzięki naszym inspiracją z łatwością zaprojektujesz ją tak, by spełniała Twoje oczekiwania.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry